PAÜ Arnavutluk’taki Eğitim Fuarı’na katıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Türkiye Maarif Vakfı’nca düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarı’na katıldı.

PAÜ Arnavutluk’taki Eğitim Fuarı’na katıldı

Türkiye Maarif Vakfı tarafından Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Uluslararası Eğitim Fuarı düzenlendi.

Fuarın açılış törenine, Arnavutluk Girişimcilerin Korunmasından Sorumlu Devlet Bakanı Eduard Shalsi, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Türkiye Maarif Vakfı Arnavutluk Direktörü Fatih Cankurt, Türkiye’den üniversite temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

PAÜ’yü Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (PADAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Aslan’ın temsil etti. Fuara, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden devlet ve vakıf üniversitesi düzeyinde 12 üniversite katıldı.

Yabancı uyruklu öğrenci sayısını artırmayı hedefleyen PAÜ yetkilileri, fuara katılan öğrenciler ile velilerine Türkiye hakkında ve PAÜ Yerleşkesi hakkında; fiziksel şartları, öğrenci odaklı eğitim anlayışı, teknolojik araştırma merkezleri, kütüphane ortamı ve sosyal imkânları ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER