PAÜ, Gaziantep’ten 7 ödül ile döndü

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencileri, Gaziantep’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020’ye kazandıkları derecelerle damga vurdu. Finalde yarışmaya hak kazanan PAÜ’ün 14 takımı, Gaziantep’ten toplam 7 ödül ile döndü.,

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencileri, Gaziantep’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST 2020’ye kazandıkları derecelerle damga vurdu. TEKNOFEST 2020’de PAÜ’yü çeşitli alanlarda ve kategorilerde başarıyla temsil eden; Hazar Roket, ATAY, Algan Teknoloji, Graphone, Nanodrug, NCT, PUSAT, Safinaz Yollarda, Tulgay, Teknometa, Livatya, Anka Ar-Ge, Atlas, Caca Bey, Çağın, Güven, HTS, Huzur, Pars, Timur ve PAÜRob, İnteraktif Takımları, kendi alanlarında çeşitli üniversitelerden katılan takımlar ile kıyasıya mücadele etti. 14 takımın finalde yarışmaya hak kazandığı TEKNOFEST 2020’de PAÜ; 3 birincilik, 1 ikincilik, 1 üçüncülük, ‘En İyi Tasarım’ ile ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşviki’ ödülünü almaya hak kazandı. PAÜ’nün Hazar Roket Takımı; Orta ve Yüksek İrtifa Kategorileri’nde kazandıkları birincilik ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdimi ile alırken, Biyoteknoloji İnovasyon Fikir Kategorisi Türkiye birincisi olan Graphone Takımı ise ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldı. Öte yandan Algan Teknoloji Takımı Tarım Teknolojileri Yarışması Türkiye İkincisi oldu. ATAY Takımı, ‘Alatay’ adlı elektromobil aracı ile başarısını bu yıl bir üst seviyeye taşıyarak Türkiye üçüncülüğü ödülünü aldı. ATAY Takımı aynı zamanda; Elektrikli Araç Yarışlarının tanıtımı ve toplumda farkındalık oluşturulmasına yönelik yaptığı üstün çalışmalar nedeniyle ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşviki’ ödülünün de sahibi olurken; ‘En İyi Tasarım’ ödülünün sahibi Hazar Roket Takımı’nın oldu.

“Gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Yarışmaları dijital platformlardan yakından takip ederek, takımların heyecanına ortak olan PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan; “Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi yolunda Üniversitemiz öğrencilerinin böyle yüksek dereceler kazanıp, başarılarını taçlandırarak bu amaca hizmet ediyor olmaları bizleri son derece gururlandırmaktadır. Bizler Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak gençlerimizi hedefleri ve hayalleri doğrultusunda koşulsuz şartsız desteklemeye devam edeceğiz. TEKNOFEST 2020’de mücadele eden tüm takımlarımızın heyecanına ve mutluluklarına ortak olduk. Başta Pamukkale Teknokent Yönetimi olmak üzere TEKNOFEST’e katılan ve gecesini gündüzüne katarak emek harcayan tüm takımlarımızın danışman akademisyenlerine ve takım üyesi öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyor, geleceğimiz olan gençlerimizin her birine örnek olmasını temenni ederek bu başarılarının teşvik olmasını diliyorum.  TEKNOFEST 2020’ye katılan, yarışan, finallere kalan ve derece alan tüm takımlarımızın başarılarının devamını diliyor, Üniversitemiz tarafından elde edilen bu güzel derecelerin ülkemiz ve milletimiz adına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER