“PAÜ KIDS” projesi hayata geçiyor

Pamukkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (PAÜSEM), Denizli’deki çocukların yabancı dili etkin ve konuşma odaklı öğrenmeleri için “PAÜ KIDS” projesini hayata geçiriyor.

 “PAÜ KIDS” projesi hayata geçiyor

Pamukkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (PAÜSEM),  çocukların yabancı dili etkin ve konuşma odaklı öğrenmeleri için “PAÜ KIDS” projesini hayata geçiriyor.

Proje ile ilgili konuşan PAÜSEM Müdürü Prof. Dr. Vesile Alkan, üniversite bünyesinde ilk kez çocuklara yabancı dil için bir program belirlediklerini ve tüm çocukları PAÜ KIDS projesiyle yabancı dil öğrenmeye davet ettiklerini dile getirdi. Yabancı dilin erken yaşlarda edinilmesinin önemine değinen Prof. Dr. Alkan, ‘kritik yaş’ eşiğini geçtikten sonra bir yabancı dil öğrenmenin daha zor olduğunu ifade etti.

5-10 yaş aralığındaki çocuklar için bu programı başlattıklarını ifade eden Prof. Dr. Alkan, bu yaştaki çocukların yabancı dili çok daha hızlı ve kolay öğrendiğini söyledi. Türkiye’de yabancı dil öğretimi ile ilgili bir başka sorunun iletişimsel amaçlı değil daha çok gramer (dilbilgisi) odaklı öğretildiğini ifade eden Prof. Dr. Alkan, PAÜ KIDS projesinde çocukların “İngilizce Konuşma” eğitimi alacaklarını ifade etti. Son olarak, tüm çocukları kampüse beklediklerini ifade eden Prof. Dr. Alkan, çocuklara eğitim döneminde başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER