PAÜ, o raporda ilk 5'te

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye’deki üniversitelerin performanslarını 45 göstergeye göre, 6 ana kategoride değerlendirdiği “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020”yi yayımladı. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), öğrenciler tarafından yürütülen sosyal sorumluluk proje sayılarına göre 4’üncü, uluslararası değişim programları kapsamında gelen öğretim elemanı sayılarına göre ise 5’üncü sırada yer aldı.

PAÜ, o raporda ilk 5'te

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye’deki üniversitelerin performanslarının farklı kategorilere göre değerlendirildiği “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020”yi paylaşıma açtı. Devlet ve vakıf olmak üzere toplamda 189 üniversitenin değerlendirilmeye alındığı raporda, Eğitim ve Öğretim, “Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın, Uluslararasılaşma, Bütçe ve Finansman ile Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk ana kategorileri ile bunların alt kategorilerinde toplam 45 göstergeye göre üniversitelerin performansları değerlendirildi.

PAÜ, SOSYAL SORUMLULUK PROJE SAYILARINDA 4’ÜNCÜ

Tüm kategorilerde ilk beşe giren üniversitelerin açıkladığı rapora göre, 168 üniversitede 8 bin 465 sosyal sorumluluk projesi, 124 üniversitede 5 bin 468 endüstriyel proje gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından yürütülen sosyal sorumluluk proje sayılarına göre PAÜ, 346 sosyal sorumluluk projesi ile 168 üniversite arasında 4’üncü sırada yer aldı.

GELEN ÖĞRETİM ELEMANI SAYISINDA 3’ÜNCÜ

Uluslararası değişim programları kapsamında yurtdışındaki üniversitelerden bin 585 öğretim elemanı 110 Türk üniversitesine gelirken, gelen öğretim elemanı sayısının en yüksek olduğu üniversiteler sıralamasında PAÜ, 84 öğretim elemanı sayısı ile aynı öğretim elemanı sayısına sahip Ege Üniversitesi’nin ardından 3’üncü sırada kendisine yer buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER