PAÜ öğretim üyelerine İngiltere’den büyük onur

Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ve Kimya Bölümleri’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği TÜBİTAK projesinden çıkan tekstil boyamacılığı alanındaki makale, İngiltere’de ‘2020 yılının en iyi teknik makalesi’ seçilerek ‘Araştırma Madalyası Ödülü’ne layık görüldü.

PAÜ öğretim üyelerine İngiltere’den büyük onur

Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ve Kimya Bölümleri’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Yeni Disazo Boyarmaddelerinin Sentezi Ve Bu Boyarmaddeler İle PLA ve PET Liflerinin Boyanması Ve Performans Özelliklerinin İncelenmesi” isimli projesinin çıktılarından biri olan “Dyeing of poly(lactic acid) fibres with synthesised novel heterocyclic disazo disperse dyes” isimli makale, İngiltere’deki “Coloration Technology” Bilimsel Dergisi’nde yayımlandı.

2020 yılında yayımlanan makale; İngiltere’de 2020 yılının en iyi teknik makalesi seçildi. Projede görev alan ve makalede yer alan bütün akademisyenlere 2020 yılının en iyi teknik makalesi sertifika ödülleri verildi ve Araştırma Madalyası ödülü (Dyers’ Company Research Medal) proje yürütücüsü ve makalenin lider yazarı olan Prof. Dr. O. Ozan Avinç’e takdim edildi. PAÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. O. Ozan Avinç, PAÜ Kimya Bölümü’nden Prof. Dr. Fikret Karcı, PAÜ Kimya Bölümü’nden Doç. Dr. Aykut Demirçalı, PAÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden Araştırma Görevlisi Dr. Görkem Gedik, Uşak Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksek Okulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı’ndan Dr. Öğretim Üyesi Emine Bakan makalede görev aldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER