PAÜ, rektör adaylığı için duyuruya çıktı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın görevine son verilmesinin ardından PAÜ için rektör ataması yapılacak. Rektör adayları, 9 Ekim 2020 Cuma Günü mesai saati bitimine kadar YÖK'e başvurabilecek.

PAÜ, rektör adaylığı için duyuruya çıktı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 07 Ağustos 2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlayarak; Prof. Dr. Bağ’ın Rektörlük görevinin sonlandırıldığını açıkladı. Prof. Dr. Bağ’ın görevinin sonlandırılmasının ardından YÖK, PAÜ için rektör ataması yapılacak.

YÖK, PAÜ için rektör adaylığı başvuru ilanı hazırladı. Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri’nde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar, 25 Eylül’den 9 Ekim Cuma Günü mesai saati bitimine kadar YÖK Başkanlığı’na başvuruda bulunabilecek. Başvurular; posta ile YÖK başkanlığına yapılabileceği gibi, rektoraday@yok.gov.tr adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilecek.

Başvuruda gerekli belgeler ise şu şekilde sıralandı: Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu, Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; ‘Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak’ şartını sağladığını gösterir belge ve bulunduğu veya son görev yaptığınız üniversite/kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER