PAÜ Serinhisar MYO’nun devir protokolü yapıldı

Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in katkılarıyla yapımı sürdürülen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) devir protokolü yapıldı. İmzalanan protokolle Serinhisar Meslek Yüksekokulu binası, PAÜ’ye devredildi.

PAÜ Serinhisar MYO’nun devir protokolü yapıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öncülüğünde, Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in katkılarıyla yapımı sürdürülen PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) devir protokolü gerçekleşti. Rektörlük makamında yapılan imza törenine; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, hayırsever iş kadını Cevriye Esen ve Esen’in ailesi katıldı. Protokol; Rektör Prof. Dr. Bağ ve Başkan Kobaş tarafından imzalandı. Protokolle birlikte Serinhisar Meslek Yüksekokulu, PAÜ’ye devredildi. PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nun yapımında Başkan Kobaş ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in büyük destekleri olduğunu belirten Rektör Bağ, teşekkürlerini iletti. Başkan Mehmet Kobaş ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen de PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulunun Serinhisar’a kazandırılmasında emekleri için Rektör Hüseyin Bağ’a şükranlarını belirtti. Protokolün ardından Rektör Prof. Dr. Bağ, plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik başlatılan projeye destek amaçlı heyete doğa dostu bez çanta takdim etti.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL ÖĞRETİM HAYATINA BAŞLAYACAK

PAÜ Serinhisar MYO’ya önümüzdeki günlerde hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in isminin verilmesi planlanıyor. 4 bin 200 metrekare kapalı alana sahip 18 derslikli MYO binası 2019-2020 eğitim öğretim yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarına öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221