PAÜ, YTB’li öğrenci sayısı sıralamasında 15’inci oldu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) sağladığı burs imkânı ile 2019-2020 eğitim yılında PAÜ’yü tercih eden yabancı öğrenci sayısı öğrenci sayısı bu yıl 96’ya yükseldi. PAÜ, Türkiye genelinde 129 devlet üniversitesi arasında YTB ile öğrenci alan üniversiteler sıralamasında 15’inci sırada yer aldı.

PAÜ, YTB’li öğrenci sayısı sıralamasında 15’inci oldu

Ulaşım ve iletişim imkânlarındaki gelişmelerle birlikte eğitim amaçlı yapılan yolculukların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) öğrenci sayısı bu yıl 96’ya yükseldi. Böylece PAÜ, Türkiye genelinde 129 devlet üniversitesi arasında YTB ile öğrenci alan üniversiteler sıralamasında 15’inci sırada yer aldı. PAÜ; çağın gereksinimlerine uygun dinamik yapısıyla yüzlerce ülkeden öğrenciye ev sahipliği yaparken bu vasıtayla kapılarını da dünyaya açıyor.

“PAÜ, ULUSLARARASI ALANDA ADINI DUYURAN BİR ÜNİVERSİTEDİR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, şunları dile getirdi: “Evrensel ve milli değerler ışığında, yenilikçi eğitim-öğretim uygulamalarında öncü olan, bilim ve değer üreten, uluslararası üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Pamukkale Üniversitesi, aynı zamanda uluslararası alanda adını her geçen yıl biraz daha fazla duyuran bir üniversitedir. Hem lisans hem de yüksek lisans programlarımıza YTB bursu ile gelen yabancı öğrencilerimizin sayısındaki artış bunun güzel bir örneği olmakla beraber, üniversite yönetimi olarak bizlerin öncelikli gayelerinden biri olan öğrenci odaklı yönetişim sistemimizin gösterdiği güzel sonuçlardan biridir. Üniversitemizin her geçen yıl daha fazla yabancı öğrenci tarafından tercih edilmesinin mutluluğu ve memnuniyeti içindeyiz. Üniversitemizi tercih eden tüm yabancı öğrencilerimize teşekkür ediyor, üniversitemizde sürecek eğitim yolculuklarında kendilerine başarılar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER