PAÜ’de canlı yayınla beyin ameliyatı

‘Canlı Hipofiz Cerrahisi’ ve ‘Akromegalide Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’na ev sahipliği yapan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’nde yapılan hipofiz tümörü ameliyatı, canlı yayın ile sempozyum salonunda tartışmaya sunuldu.

PAÜ’de canlı yayınla beyin ameliyatı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi, ‘Canlı Hipofiz Cerrahisi’ ve ‘Akromegalide Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.

PAÜ Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı ve Endokrinoloji Anabilim Dalı’nın birlikte düzenlediği Sempozyuma; İstanbul Üniversitesi Endokrinoloji Bölümünden Prof. Dr. Sema Yarman, Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan yine Kocaeli Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. İhsan Amık ve Doç. Dr. Burak Çabuk davet edildi.

Sempozyuma; sabah 09.00’ da hipofiz tümörü ameliyatı ile başlandı.

Ameliyat, canlı yayın ile kırmızı binanın 5’inci katındaki sempozyum salonunda tartışmaya sunuldu.

Çevre illerden beyin cerrahları ve endokrinologların da ilgi gösterdiği canlı sunuma, yaklaşık 100 kişi katıldı.

Ameliyat sonrası ‘Akromegali’de Güncel Yaklaşımlar Sempozyumunda’ Dr. Ceylan ve Dr. Yarman’ın yanı sıra PAÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi ve Endokrinoloji bölümü öğretim üyelerinin de sunumları oldu.

Sunumların ötesinde bilimsel tartışmalar ile birlikte toplantı akşam fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205