PAÜ’DE KONFORLU EĞİTİM

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim, Mühendislik ve Tıp Fakülteleri’nde öğrencilerin eğitimine yönelik modern, konforlu, teknolojik çalışma ve okuma salonları oluşturuldu. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Üniversitemize yakışır, öğrencilerimize yaraşır mekanlar oluşturuyoruz” dedi.

PAÜ’DE KONFORLU EĞİTİM

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) eğitim gören öğrencilerin çalışma alanlarını iyileştirmeye yönelik bir proje daha hayata geçti. Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Tıp Fakültesi’nde öğrencilerin daha verimli eğitim almaları adına özel konseptli çalışma ve okuma salonları oluşturuldu. İlgili bölümlerin özel görselleriyle tasarlanan, internet bağlantılı, led aydınlatmalı, modern, konforlu ve ergonomik mekanlar öğrencilere verimli çalışma koşulları sunacak.

270 öğrencinin aynı anda yararlanabileceği 9 ayrı çalışma ve okuma salonları yapılan açılışların ardından öğrencilerin kullanımına açıldı. Açılışlara; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı,  fakültelerin yöneticileri, akademik ve idari personelleri katıldı. Açılışların ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindekiler ile birlikte çalışma salonlarını yerinde inceledi. Kullanıma giren salonlarda çalışmalarını sürdüren öğrencilerle bir araya gelen Rektör Hüseyin Bağ, çalışma ve okuma salonları hakkında öğrencilerin görüşlerini dinledi. Ders çalışabilmek için ferah bir ortam sağlandığı için memnuniyetlerini ileten öğrenciler Rektör Bağ’a teşekkürlerini iletti.

“ÖĞRENCİLERİMİZE YARAŞIR MEKANLAR OLUŞTURUYORUZ”

Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda sosyal, kültürel ve bilimsel desteklerin artacağını ifade eden Rektör Bağ, “Üniversitemize yakışır, öğrencilerimize yaraşır mekanlar oluşturuyoruz. Öğrenci odaklı yönetim anlayışımızla oluşturduğumuz konforlu çalışma ve okuma salonlarımızla öğrencilerimiz, ders ve sınav aralarındaki boşluklarında yerleşke dışına gitmek yerine oluşturulan bu ortamlarda verimli vakit geçirme imkanı bulacak” dedi. Çalışma ve okuma salonlarının yanı sıra Tıp Fakültesi Dekanlık binasında öğretim elemanları için de dinlenme salonu açılışı yapıldı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205