PAÜ’de mezuniyet sevinci başladı

Pamukkale Üniversitesi’nde 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, gerçekleştirilen görkemli açılış töreniyle başladı. 4 gün sürecek törenlerin ilk gününde; Tıp, Sağlık Bilimleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Diş Hekimliği Fakülteleri ile Denizli Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı.

PAÜ’de mezuniyet sevinci başladı

2021-2022 Akademik Yılı’nda Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) yaklaşık 11 bin öğrencisinin mezun olduğu mezuniyet törenlerinin ilki ile PAÜ Arena’da gerçekleştirilen görkemli açılış töreniyle başladı. Açılış programına; Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Veysel Yanık, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, İlçe Belediye Başkanları, PAÜ Senato Üyeleri, dekanlar, il müdürleri, oda başkanları, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. Programda Mezun öğrenciler adına konuşan Tıp Fakültesi birincisi Dr. Neşe Büyük, şunları ifade etti: “Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir evladı olarak Anavatanımın öğrencileri ile aynı sınavlara girerek PAÜ Tıp Fakültesi’ni kazandım. Anavatanıma, Yükseköğretim Kurumu’na, Sağlık Bakanlığı’na ve Pamukkale Üniversitesi’ne bizlere sağlamış olduğu bu imkan için sonsuz teşekkür ediyorum. 1974 Mutlu Barış Harekâtı’nda adamızda şehit olan Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu’nun yaşadığım ilçede ismi ile anılan Karaoğlanoğlu şehitliğinde temsili mezarı bulunmaktadır. Aslen Tavaslı olan Albay Karaoğlanoğlu’nun yaşadığı yer olan Denizli’den mezun olmak mezuniyetime ayrıca bir anlam ve değer katmıştır. Bizler buralara gelebilmişsek Mehmetçiklerimiz, mücahitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. PAÜ bilimsel alanlarda gelişmelere yön veren, yenilikçi, eğitim-öğretim uygulamalarında öncü olan, değer üreten ve mükemmelliği esas alan uluslararası bir üniversitedir. Üniversitemiz Türkiye’nin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu çağdaş, bilgili,  yaratıcı ve girişimci genç beyinleri yetiştirmektedir. Gittiğimiz her yerde üniversitemizi en iyi şekilde temsil ederek güneş gibi parlayacağız.”

“HAYAT SİZLER İÇİN YENİ BAŞLIYOR”

PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunlarından ve Koç Holding-Otokoç Otomotiv Türkiye Kurumsal Satış Müdürü Mutlu Oğuz; “Üniversite hayatımın ilk yıllarında kendi hazinemi kendim nasıl dolduracağımın peşine düşmeye başladım. Üniversite hayatımı sadece okul ve ev arasında geçirmemeye gayret gösterdim. Şirketlerin kapılarını aşındırarak staj yapmak üzere ve ‘Beni işe alın’ diye haykırdım. Hem kendimi donatıp hem de benimle birlikte arkadaşlarımın da kazanmasını istiyordum. Hayat sizler için henüz yeni başlıyor. Bugünden itibaren yepyeni bilinmezliklerle dolu bu gezegende kendinize yer bulmak için çabalayacaksınız. Üniversiteden almış olduğunuz diploma ve bilgi birikimi size birçok kapıyı açacak ama unutmayın ki o kapı hiçbir zaman otomatik açılıp kapanan bir kapı olmayacak. Bazen o kapıyı açık tutmak için sizler çabalayacaksınız. O kapı kapansa bile var olan gücünüzle açmaya zorlayacaksınız. Hayat sadece bir amaç için çabalandığınızda anlam bulur” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZİN 30’UNCU YILINI ‘30 TEMA’ İLE KUTLAYACAĞIZ”

Bu yıl yapılacak mezuniyet törenlerinde 10 bin 516 öğrenciyi uğurlayacaklarını ifade eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan; şunları kaydetti: “Şehirle bütünleşme yolunda üniversite-sanayi iş birliğinde de tüm alt yapı çalışmalarını yaptık. Artık somut adımları atıyoruz. Üniversite olarak her zaman yanımızda bir şehrin olması bizlere hedeflerimizi daha da yukarılara çıkarmamıza sebep olmaktadır ve bizleri cesaretlendirmektedir. Bir müjdeyi de vermek isterim. İnşallah, 26 Eylül haftasında üniversitemizin 30’uncu yılını ‘30 Tema’ ile kutlayacağız. Bugün mezunlarımızın günüdür. Dün üniversitemize başladınız, hızla yıllar geçti ve bugüne geldik. Bugüne kadar sizin yetişmenizde emeği olan başta ailelerinize, hocalarımıza, idari personelimize, güvenlik görevlilerimize, kantin ve kafeteryada çalışan işçilerimize çok teşekkür ediyorum. Başlamak ne kadar güzelse, unutmayın ki bitirmek başarmak daha da güzeldir. 10 bin 516 mezunumuzu ayrı ayrı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Şu ana kadar edindiğiniz tüm bilgi ve birikimi, bundan sonra üretmeye adayıp cennet misali vatanımıza ayrı ayrı katkılar sunacağınıza inancım tamdır. Sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum, sizlerin başarılarınızla gurur duyacağımız günlerin geleceğini de biliyorum” şeklinde ifade etti.

“ESAS GÖREV BUNDAN SONRA BAŞLIYOR”

Şehir dışından gelen öğrencileri eğitim hayatları boyunca Denizli’de misafir ettiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Güzel şehrimizde ev sahipliği yapma noktasında gayret sarf ettik. Öğrencilerimizin ihtiyacı noktasında, her türlü iş birliğini çok değerli Rektörümüzün başkanlığında üniversitemizle yapmaya çalıştık. Sizlerin bu şehirden güzel anılarla ve mutlu bir şehirde ayrılacağınızı düşünüyorum. Bundan sonraki hayatınızda da Denizli’yi hiçbir zaman unutmayacaksınız. Tüm mezun öğrencilerimizin kendilerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Aileleriniz sizler için her türlü fedakârlığı yaparak sizlerin bu yolculuğunda sizlere en çok emek harcayan kişiler oldu. Sizler onların gözbebeğisiniz. Esas görev bundan sonra başlıyor. Aileleriniz, milletimiz, devletimiz, değerli hocalarımız sizlere her türlü fedakarlığı yaptı. Artık bu vatan, bu millet bu devlet, aileleriniz sizlerden hizmet bekliyor. Artık bayrak sizde. İnşallah sizler bayrağımızı daha ileriye daha yukarıya götüreceksiniz. Sizlere güveniyoruz. Ulu Önderimiz Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; bayrağımızı sanatta, kültürde, ilimde, bilimde kendi değerlerimize sahip çıkarak her alanda muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkaracağınızdan eminim” diye konuştu.

“BUNDAN SONRASI SİZLERİN ELİNDE”

Konuşmasında öğrencilere seslenen Vali Ali Fuat Atik; şunları dile getirdi: “Bizler de yıllar önce bugünü yaşamıştık. Üniversiteden mezun olmuştuk. Hayat da bize gideceğimiz yolu gösterdi. Bundan sonrası, tamamen sizlerin elinde. Sizler üniversiteden elde ettiğiniz birikimle, hayatınıza yön vereceksiniz. İnşallah bizlerin bıraktığı devlet kademesindeki yerlerde sizleri göreceğiz. Hepinizin yolu açık olsun. Allah hepinizin gönlüne göre versin. Allah sizlerin emeklerini karşılıksız bırakmasın. Aileleriniz sizlere çok büyük katkı sağladılar. Buradan her öğrenci kardeşimin ailesine bu fedakârlıklarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Aslında en büyük teşekkürü ailelerimiz, annelerimiz babalarımız hak ediyor. Hepinizden Allah razı olsun. Rektörümüzün başkanlığında kıymetli üniversite hocalarıma da bu öğrencileri Türk milletine kazandırdıkları için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Değerli mezun öğrencilerimiz, yolunuz bahtınız açık olsun. Allah gönlünüzde ne varsa hepsini yerine getirsin.”

MEZUNİYET TÖRENLERİ 4 GÜN SÜRECEK

Açılış konuşmalarının ardından program, PAÜ 2021-2022 Akademik Yılı’na ait fakülte birinci, ikinci ve üçüncülerine ödül takdimi ile devam etti. Program, dereceye giren mezun öğrenciler ile protokol üyelerinin günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 4 gün mezuniyet törenlerinin ilk gününde; Tıp, Sağlık Bilimleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Diş Hekimliği Fakülteleri ile Denizli Sağlık Hizmetleri MYO’daki öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER