PAÜ’de ‘Müzeciliğin Tarihsel Gelişimi’ ele alındı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi öğrencileri, Denizli Müze Müdürü Nail Uyar, Arkeolog Fatma Tavlı ve Restoratör Esma İvrendi Şenol ile düzenlenen konferansta bir araya geldi. Konferansta Türkiye’de müzeciliğin tarihsel gelişimi ele alındı.

PAÜ’de ‘Müzeciliğin Tarihsel Gelişimi’ ele alındı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi’nin Kongre ve Fuar Yönetimi Dersi kapsamında ders yürütücüsü Doç. Dr. Kâmil Yağcı ve öğrencilerinin düzenlemiş olduğu konferans Turizm Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansa, PAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan, PAÜ Turizm Fakültesi öğretim üyeleri ile Turizm Fakültesi öğrencileri katıldı. Denizli Müze Müdürü Nail Uyar; ‘Türkiye’de Müzeciliğin Tarihsel Gelişimi’, ‘Denizli’de Tescilli Kültür Varlıkları’ ve Denizli Müze Müdürlüğü bünyesindeki kurtarma kazıları hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Denizli Müze Müdürlüğü Uzmanı Arkeolog Fatma Tavlı ise; Denizli Müze Müdürlüğü’ne bağlı müzeler, müze görevlileri ve görevleri, müzelere eserlerin gelme biçimleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Denizli Müze Müdürlüğü Restoratörü Esma İvrendi Şenol; Denizli Müzesi’ne ait taşınabilir eserlerin restorasyon ve konservasyon konusu üzerine detaylı bilgiler verdi. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Bertan konferansın sonunda, günün anısına Müze Müdürü Nail Uyar’a, Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Polat da Arkeolog Fatma Tavlı’ya, Turizm Rehberliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamil Yağcı ise Restoratör Esma İvrendi Şenol’a teşekkür belgesi takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER