PAÜ’lü öğrencilerden EGEKAF’a yoğun ilgi

Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı, Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2022 (EGEKAF 22), öğrenci ve mezunlar ile firma ve kamu kurumlarından yetkilileri buluşturdu. PAÜ’den EGEKAF 22’ye yaklaşık 4 bin öğrenci katıldı.

PAÜ’lü öğrencilerden EGEKAF’a yoğun ilgi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, ‘Yetenek Her Yerde’ teması ile Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2022 (EGEKAF 22), açılış töreni ile kapılarını öğrenci ve mezunlara açtı. Öğrenciler, firmaların insan kaynakları yetkilileri ile görüşüp, staj ve kariyer olanakları konularında ilk ağızdan bilgi aldı. Mülakatlar gerçekleştirdi. Bunun yanında seminer, panel, söyleşi, mülakat atölyeleri ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilirken, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ KARMER Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Özgü Hafızoğlu, Dr. Öğretim Görevlisi Hicran Utku Dinçer Aydın ve Dr. Araştırma Görevlisi Mehtap Sarıkaya, EGEKAF 22’de sunumları ile yer aldı.

PAÜ VE DENİZLİ, İKİNCİ SIRADA

Avrupa’nın alanında en kapsamlı organizasyonu olan EGEKAF’22’yi iki günde yüz bine yakın öğrenci ve mezun staj ve kariyer olanakları konusunda firma ve kamu kurumlarının yetkililerinden bilgi almak ve görüşme gerçekleştirmek için ziyaret etti. Yaklaşık 600 firma da stantları ile bu büyük organizasyonda yer aldı. Denizlili firmalar, kurum ve meslek odalarının da desteği ile PAÜ, EGEKAF’a iki günde toplam 62 otobüsten oluşan bir kafile ile katıldı. İki günde yaklaşık 4 bin PAÜ’lü öğrenci EGEKAF’ı ziyaret etti. PAÜ ve Denizli, Ege Üniversitesi ve İzmir’in ardından, fuara en fazla sayıda katılım gösteren ikinci üniversite ve il oldu. EGEKAF açılışı öncesi sabah erken saatlerde PAÜ Kampüsü’nden, 36 otobüs hareket ederken; öğrencileri, İzmir’e Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan uğurladı. Gelecekteki mesleki yaşantıları için bu fuarın hayırlar getirmesini temenni etti.

REKTÖR KUTLUHAN’DAN DENİZLİLİ FİRMALARA ZİYARET

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç’ın da katıldığı açılış töreninde protokol konuşmaları ve ödül töreni gerçekleştirildi. Ardından Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İzmir protokolünden isimler ve paydaş üniversitelerin rektörlerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesildi. Açılış Töreni’nin sonrasında Rektör Kutluhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAÜ KARMER) Müdürü Prof. Dr. Reşat Ceylan ve yetkililer ile birlikte ilk olarak PAÜ’nün standını ziyaret ederken görevliler ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Daha sonra, TEKNOFEST yarışmalarında PAÜ’yü başarı ile temsil eden Hazar Takımı, Algan Teknoloji Takımı ve Ulaş Roket Takımı’nın stantlarını ziyaret ederek, yeni projeleri konusunda öğrencilerden bilgi aldı. Rektör Kutluhan ve beraberindekiler daha sonra EGEKAF’a katılan farklı sektörlerden Denizlili firmaların stantlarını ziyaret ederek, staj ve kariyer imkânları konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“EGEKAF 2023’E EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA İSTEKLİ OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK”

EGEKAF hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Rektör Kutluhan, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2022 günlerinde, Denizli ve Pamukkale Üniversitesi olarak çıkartma yaptık. Üniversitemiz, bu fuara, 62 otobüsten oluşan kafile ve yaklaşık 4 bin öğrencisi ile katılırken, fuara katılım gösteren 21 Denizlili firma sayısı ile birlikte, öğrenci ve katılımcı firma sayıları göz önüne aldığında, Ege Üniversitesi’nden sonra en fazla katılım gösteren ikinci üniversite ve il oldu. Fuarı, iki günün ardından çok şükür ki herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan tamamladık. EGEKAF Günlerinde, üniversitemize destek veren otobüs tahsisinde katkıları bulunan, kurumlarımıza, Denizlimizin hayırsever iş insanlarına ve stantları ile bizleri orada yalnız bırakmayan firmalarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Denizli ve Pamukkale Üniversitesi olarak, EGEKAF 2023’e ev sahipliği yapabileceğimiz konusunda ne kadar hazır ve istekli olduğumuzu bu fuarda göstermiş olduk. Fuarın koordinasyonluğunu üstlenen Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Sayın Doç. Dr. Salim Atay ve ev sahibi Ege Üniversitesi Rektörü Sayın. Prof. Dr. Necdet Budak’ın şahsında organizasyon düzenleme ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.” EGEKAF 22’nin açılış törenine katılım gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, tören sonrası Rektör Kutluhan ile yaptığı istişarede PAÜ’nün hem öğrenci hem de fuara katılımcı firma olarak Denizli’nin yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER