PAÜ’lü öğrencilerden konferansa yoğun ilgi

Çalışma Ekonomisi Topluluğu, Pamukkale Üniversitesi Kariyer Merkezi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde yapılan ‘Denizli İşgücü Piyasası ve PAÜ- İŞKUR Ortaklığı’ konferansına, farklı fakülte ve bölümlerden yaklaşık 200 üniversite öğrencisi katıldı.

PAÜ’lü öğrencilerden konferansa yoğun ilgi

Çalışma Ekonomisi Topluluğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kariyer Merkezi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde ‘Denizli İşgücü Piyasası ve PAÜ- İŞKUR Ortaklığı’ adlı konferans yapıldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansın farklı fakülte ve bölümlerden yaklaşık 200 üniversite öğrencisi katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Handan Kumaş, güncel veriler ışığında Denizli işgücü piyasasını ve genç işsizliğiyle mücadele konusunda mevcut girişimleri değerlendirdi.

İŞE YERLEŞTİRENLERİN YÜZDE 20’Sİ ‘BEYAZ YAKALI’

İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, 2021 yılında Denizli’de İŞKUR’un işe yerleştirme faaliyetlerinin dökümünü gerçekleştirirken, bilhassa üniversite öğrencilerinin mevcut açık işlere dair bilgisinin artırılmasına yönelik çabalarını aktardı. İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirenlerin yaklaşık yüzde 20’sinin özel sektörde ‘beyaz yakalı’ olarak işe yerleştirilen yükseköğrenim mezunları olduğunu vurgulayan Müdür Işık, geçtiğimiz günlerde PAÜ ile imzaladıkları protokolü bu hususta çok önemsediklerini belirtti.

PUSULA-MEZUN/ İŞVEREN BİLGİ PORTALI TAMAMLANIYOR

Üniversite-sanayi işbirliği konusunda öğrencilerin, mezunların ve öğretim üyelerinin yaratacağı sinerjinin önemli bir başlangıç oluşturduğunu vurgulayan PAÜ Kariyer Merkezi Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Özgü Hafızoğlu; imzalanan protokol çerçevesinde üniversite öğrencilerine verilen özgeçmiş oluşturma ve iş görüşmeleri üzerine eğitimlerin püf noktalarını irdeledi. Hafızoğlu’nun daveti üzerine konuşma yapan Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Ulaş Koyuncuoğlu, merkez bünyesinde kuruluş hazırlıkları yakında tamamlanacak olan Pusula- Mezun/ İşveren Bilgi Portalı hakkında öğrencilere bilgi verdi. Son olarak, Çalışma Ekonomisi Topluluğu adına etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkısı olan Topluluk Danışmanı Araştırma Görevlisi Dr. Sezgi Akbaş ve Topluluk Başkanı Berke Can Nar konuşmacılardan ve salondan gelen teşekkürleri kabul etti. Etkinlik, İİBF Dekanı Prof. Dr. Ensar Yeşilyurt ve ÇEEİ Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karadeniz’in konuşmalaırnın ardından yapılan soru- cevap kısmıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER