“PAÜ’nün 128 projesi TÜBİTAK’tan destek gördü”

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) yapılan Araştırma Destek Projeleri Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Bilimsel Programlar Uzmanı Serkan Tuna; 2009-2018 yılları arasında PAÜ’lü akademisyenler tarafından 128 projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verildiğini belirtti.

“PAÜ’nün 128 projesi TÜBİTAK’tan destek gördü”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Proje Destek Ofisi tarafından Araştırma Destek Projeleri Bilgilendirme Toplantısı’nda yapıldı.

PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve PAÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinatörü Prof. Dr. Gürkan Semiz ile birlikte çok sayıda dekan ve akademisyen katıldı.

Toplantıda; TÜBİTAK Araştırma ve Destek Programı Başkanlığından (ARDEB) Bilimsel Programlar Uzmanı Serkan Tuna’nın ile TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığından (TEYDEB) Başuzman Dr. Zeynep Deniz Eygi konuk edildi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından sunum yapan Bilimsel Programlar Uzmanı Serkan Tuna, ARDEB Destek Programları’nda yapılan yenilikler ve değişen başvuru şartlarını aktardı.

PAÜ’nün Ege Bölgesi’nde 2018 yılında Ege Bölgesi’nde destek alan 16 üniversite arasında 6’ncı sırada olduğunu ifade etti.

PAÜ’lü akademisyenler tarafından 2009-2018 yılları arasında ARDEB’e 709 proje önerildiğinin ve yine aynı dönemde 128 projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verildiğini belirten Uzm. Tuna; PAÜ’ye son 10 yılda ARDEB Destek Programları kapsamında toplam 37,5 milyon TL destek sağlandığını belirtti.

“PAÜ, HİBE DESTEKTE BÖLGEDE 3’ÜNCÜ”

Toplantının ikinci kısmında TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı’ndan (TEYDEB) Başuzman Dr. Zeynep Deniz Eygi; TEYDEB, TEYDEB Destekleri, KOBİ’ler ve büyük şirketler için destekler, KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı, Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı gibi konularında sunum gerçekleştirdi. PAÜ’nün 1995-2018 yılları arasında hibe destekte Ege Bölgesi’nde 3’üncü olduğunu belirten Eygi, Türkiye’de 17’nci sırada olduğunun bilgisini verdi.

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221