PAÜ’NÜN BU YILKİ AÇLIŞ TÖRENİ TEMASI; HUKUK FAKÜLTESİ OLACAK

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Haberin Merkezi programında konuşan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, PAÜ’nün bu seneki açılış töreninin ana temasının Hukuk Fakültesi olacağını söyledi.

PAÜ’NÜN BU YILKİ AÇLIŞ TÖRENİ TEMASI; HUKUK FAKÜLTESİ OLACAK

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp sunulan Haberin Merkezi programına katıldı. Rektörlük makamından yapılan programda konuşan Prof. Dr. Bağ, PAÜ bünyesinde oluşturulan ve bu yıl ilk defa öğrenci alan Hukuk Fakültesi hakkında değerlendirmede bulundu. Yüksek puanla 82 öğrencinin alındığını vurgulayan Prof. Dr. Bağ, “Hukuk Fakültesi şehrimiz açısından çok önemli. Ancak henüz binası olmamasına rağmen yüksek dilimle öğrencinin tercih etmesi bizi çok mutlu etti. Ama bunun yanında da bize büyük sorumluluklar yükledi.

Öğrencilerimiz bize güvenerek buraya gelmişler. İnşallah yakın zamanda Hukuk Fakültesi’nin bir binaya kavuşmasını sağlayacağız. Şuanda ülkemizin de içinde bulunduğu bu ekonomik kriz dönemi bunu kısa zamanda atlatılacağına inanıyoruz. Devlet büyüklerimiz bu konuda büyük çaba sarf ediyor. Çok uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz. Şuanda eğitim-öğretim açısından bir sıkıntımız yok ama her fakülte için esas olan ayrı bir binanın olmasıdır. Yani tabelasının Hukuk Fakültesi olduğu, öğrencinin de işte benim fakültem dediği bir fakülte olmasını hedefliyoruz. Her şey hazır olup bu işleri bu şekilde yürütmek de maalesef mümkün olmuyor. Bir yerinden başlayıp sonrasında tamamlamak gerekiyor. Tıp Fakültemiz önce Dokuz Eylül’de eğitim, öğretime başladı daha sonra belirli bir süre eğitim – öğretim verdikten sonra buraya gelmişti. Türkiye’de kendi binasında eğitim, öğretime başlayan fakültemiz olmuyor. Başlıyoruz, sonradan eksikleri tamamlıyoruz.

Öğrencilerimizin bu noktada kaygı duymalarını gerektirecek bir şey yok. Bize güvendiler, en yüksek dilimden de burayı tercih ettiler. Bize güvendikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz de onlara güveniyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Hukuk Fakültesi gerçekten önemli. Bu seneki açılış törenimizde de ana temamız; Hukuk Fakültesi olacak. Bunun dışında şehrimizin ihtiyaç duyduğu önemli olan bölümlerden birisi de özel eğitim bölümüydü. Özellikle engelli çocuklara sahip olan ailelerimiz bu konuda büyük sıkıntı çekiyordu ama her birimizin de birer engelli potansiyeli olduğumuzu da unutmamız gerekiyor. Bu yönüyle de özel eğitim önemliydi. Şehrimizin ihtiyacı vardı. Bu yıl onu da gerçekleştirdik. İlk kez özel eğitim bölümüne öğrenci aldık. Ondan sonrasında da biz özel eğitim bölümüyle de beraber güzel projeler gerçekleştireceğiz. Bu bir başlangıç olacak. Öncelikli olarak da Engelsiz PAÜ Akademisi kurmayı hedefliyoruz. Özel eğitim modelinin eğitime başlamasıyla beraber bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER