PRoject Yarışması’nda ödüller sahibini buldu

Pamukkale Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 3’üncüsü 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında düzenlenen PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor etkinliğinin son gününde dereceye giren projeler için ödül töreni yapıldı.

PRoject Yarışması’nda ödüller sahibini buldu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İletişim Fakültesi tarafından 3’üncüsü düzenlenen PRoject: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor etkinliği 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında yapıldı. PAÜ İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin bu seneki rengi; ‘Yeşil’ olarak belirlendi. Konuklar ve yarışmacılar, doğa hassasiyetini vurgulamak adına törene yeşil bir kıyafet veya obje ile katıldı. Ödül töreni kapsamındaki program, ADM Elektrik Kurumsal İletişim Yöneticisi Uğur Dayıoğlu ve Kurumsal İletişim Uzmanı Osman Yücedağ'ın ‘Enerji Sektöründe Kurumsal İletişim Süreçleri’ temalı konuşmasıyla başladı. ADM Elektrik’in kurumsal yapısını, kurumsal iletişim birimini ve ekibini tanıtan Dayıoğlu, marka odaklarının sürdürülebilir, insan merkezli ve yenilenebilir enerjiye dayalı olduğunu belirtti. Yerel ve uluslararası basın kuruluşlarıyla iş birliğinin kriz yönetimindeki önemine değinen Dayıoğlu, olası krizlerde kurumsal iletişim birimine çok iş düştüğüne ve kurumsal iletişim departmanın bir şirketteki diğer birimlerle olan koordinasyonunun önemine vurgu yaptı. Yönetim politikası olarak, kriz yönetimi sürecinde patlak veren bir krizi sahiplendiklerini, krizlere olabildiğince hızlı ve uygun şekilde müdahale ettiklerini ekleyen Osman Yücedağ, ADM Elektik olarak Aydın, Muğla ve Denizli illerindeki üniversitelerle işbirliği içerisinde genç beyinleri ve üretilen projeleri desteklediklerini vurguladı. Etkinlik koordinatörü Doç. Dr. Osman Çalışkan yaptığı kapanış ve teşekkür konuşmasında, uygulamalı eğitimin önemine değinerek PRoject fikrinin bu konseptte hayata geçirilen örnek bir uygulama olduğunu söyledi. Doç. Dr. Çalışkan, iletişim fakültelerinde verilen teorik eğitimin yanında uygulama olanaklarının artırılmasının öğrencinin meslek hayatına geçişini kolaylaştıran önemli bir unsur olduğunu vurguladı. Ödül töreni ile devam eden etkinlikte Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim kategorilerinde yarışan projelere ödüller verildi. İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin heyecanlı anlar yaşadığı etkinlik, 2 kategoride toplam 6 grubun ödüllerini almasıyla son buldu.

Ödül alan projeler

Halkla İlişkiler Proje Kategorisi

Birincilik: Macaron Ajans-Dolap Halkla İlişkiler Projesi- Nazlı Ertaş.

İkincilik: Ajans Hope- Kadın Dayanışma Vakfı Halkla İlişkiler Projesi- Başak Esmeroğlu, Tuba Tosun, Gözde Beste Akar, Hamidullah Pazhwak, Yaşar Koca.

Üçüncülük: Ajans Senfoni- Turknet Halkla İlişkiler Projesi- Onur Balta, Kaya Çetin, Simge Öztürk, Berkay Yıldırım, Zelal Polat, Ayşe Haran.

Kurumsal İletişim Proje Kategorisi

Birincilik: Ajans Orenda – KAGİDER Kurumsal İletişim Projesi- Bilge Tabakoğlu, Gözde Beste Akar.

İkincilik: Proses Ajans- Cinemaximum Kurumsal İletişim Projesi- Hazal Aycan, Çiğdem Canlı, Tuğba Lahanacı, Işık Ayberk Cerit.

Üçüncülük: Meta Ajans- Hepsiburada Kurumsal İletişim Projesi- Gizem Korukçu, Hasan Erdoğan.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER