Rektör Bağ, Çardak OSBMYO’yu inceledi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 8 Ağustos’ta meydana gelen deprem sonrasında orta hasarlı olduğu tespit edilen ve 2019-2020 Akademik Yılı’nda Kontrol ve Otomasyon Sistemleri Bölümü’ne ilk kez öğrenci alımı yapan Çardak Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu (Çardak OSBMYO) binası ve yurt binasında incelemelerde bulundu.

Rektör Bağ, Çardak OSBMYO’yu inceledi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 8 Ağustos’ta meydana gelen 6,0 şiddetindeki deprem sonrasında orta hasarlı olduğu tespit edilen ve 2019-2020 Akademik Yılı’nda Kontrol ve Otomasyon Sistemleri Bölümü’ne ilk kez öğrenci alımı yapan Çardak Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu (Çardak OSBMYO) binası ve öğrencilere yurt için tahsis edilen binada incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisinde Prof. Dr. Bağ’a, Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Çardak OSBMYO öğretim elemanları ve idari yöneticiler de eşlik etti.

Depremde hasar gören bölgeleri inceleyen heyet, hasarın en kısa sürede giderilmesi için yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

İnceleme sonrasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindekiler Çardaklılarla bir araya geldi. Prof. Dr. Bağ, “Merkez üssü Denizli’nin Bozkurt İlçesi olan ve 8 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem sonrasında hasar oluşan ve akabinde yapılan inceleme sonucu orta hasarlı olduğu tespit edilen yurt binası öğrencilerimizin konaklamasına uygun olmadığı için binanın güçlendirme çalışmaları tamamlana kadar üniversitemizin merkez yerleşkesinde eğitim öğretime başlamasına karar verdik. Öğrencilerimize nitelikli ve çağın gerektirdiği eğitimi vermenin yanında onların güvenli bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmeleri bizim en büyük önceliklerimizden bir tanesidir. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yer alan Çardak OSBMYO’nun tamamen taşınacağına ilişkin söylentiler gerçeği yansıtmamaktır. Bugün burada Çardak Belediye Başkanımız ile birlikte incelemelerimizi yaptık ve hasarın giderilmesi için kısa süre içinde çalışmalara başlayacağız. Çalışmalar bittikten sonra binanın sağlam raporu alındığında Çardak OSBMYO adından da anlaşılacağı gibi Çardak’ta eğitim öğretime devam edecek. Çardaklı hemşerilerimizle de bir araya gelerek merak ettikleri bu konuya açıklık getirdik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER