Rektör Vekili Kutluhan’dan Tavas SHMYO’ya inceleme

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Tavas Belediyesi tarafından PAÜ’ye tahsis edilen ve Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun (Tavas SHMYO) eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüreceği binada incelemelerde bulundu.

Rektör Vekili Kutluhan’dan Tavas SHMYO’ya inceleme

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Fahir Demirkan, Prof. Dr. Necip Atar ve PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu ile birlikte Tavas’a gitti. Prof. Dr. Kutluhan ve beraberindekiler ilk olarak Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’ı makamında ziyaret etti. Burada bir süre Başkan İnamlık ile görüşen Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan ve Üniversite Üst Yönetimi, ardından önceden hastane binası olarak hizmet veren ve daha sonra Tavas Belediyesi tarafından PAÜ’ye tahsis edilen, Tavas Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun (Tavas SHMYO) binasında yapılan yenileme çalışmalarını inceledi. Prof. Dr. Kutluhan ve beraberindekiler, Başkan İnamlık ve yetkililerden yapılan yenileme çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“NİTELİKLİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI YETİŞTİRMEYE KATKISI OLACAK"

Ziyareti ve yapılan çalışmaları değerlendiren Prof. Dr. Kutluhan, şunları söyledi: “Kamu kaynaklarının verimli kullanılması adına, eski hastane binasını Üniversitemize tahsis eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık beye ve belediye yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Pamukkale Üniversitesi sadece merkez yerleşkesinde değil ilçelerde bulunan meslek yüksekokullarında da benzer fiziki imkânlarla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu imkânların sağlanması adına ilçelerdeki yerel yönetimlerle de sıkı işbirliği içindeyiz. Gerek şahsım gerekse üniversitemizden ilgililer de ilçelerdeki kaymakamlıklar, belediyeler ve diğer kamu kurumları ile sürekli sürekli irtibat halindedir. Tavas SHMYO binasının eğitim öğretime açılması ile sağlık alanında önemli çalışmalar yürüten Pamukkale Üniversitesi’nin ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli sağlık çalışanlarını yetiştirilmesine gayretine önemli katkılar sağlayacağı inancındayım. Binanın yenileme ve iyileştirme çalışmalarının yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.”

“ÜNİVERSİTEMİZ İLÇEMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK"

Prof. Dr. Kutluhan’ın ilçeye yapmış oldukları ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirten Belediye Başkanı İnamlık, “Belediye olarak eğitime önem vermekteyiz ve bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir. Pamukkale Üniversitesi işbirliğiyle İlçemize kazandıracağımız Tavas Ticaret Odası Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuz en kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. Üniversitemiz İlçemize bilimsel, kültürel, ekonomik ve sosyal alanda büyük katkı sağlayacak. Eczane Hizmetleri bölümü açılan Üniversitemiz ilave programlarla yeni binasında en yakın zamanda eğitim faaliyetlerine başlayacak. Bu vesileyle Üniversitemizde incelemelerde bulunmak için ziyaretimize gelen Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Ahmet Kutluhan’a teşekkür ederim. Üniversitemizin İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Toplamda 4 bin 700 metre kare kapalı alana sahip olan PAÜ Tavas SHMYO binasında; 15 adet derslik, öğretim üyesi ve idari birimlerin kullanımına sunulmak üzere 16 oda, laboratuvar, konferans salonu, kütüphane, okuma salonu, kantin ve sosyal alanlar bulunmakta.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER