Sendikalar eğitimdeki şiddeti kınadı

Denizli’de eğitim politikaları konusunda birbirine zıt üç sendika saldırıya uğrayan bir öğretmen için ortak eylem yaptı. Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş ortak açıklamasında şiddeti kınadı, sorumlunun cezalandırılmasını istedi.

Sendikalar eğitimdeki şiddeti kınadı

Atatürk İlkokulu Öğretmeni Tevfik Akkılıç bir öğrenci velisinin saldırısına uğradı. Birinci sınıfta okuyan çocuğunun kaybolan oyuncağından öğretmeni sorumlu tutan Ziya U. Akkılıç’ı darp etti. Yaşanan olayın ardından eğitim politikaları konusunda anlaşamayan Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş Denizli şube başkanları ortak açıklama yaptı. Saldırının yaşandığı Atatürk İlkokulu önünde bir grup öğretmen ile birlikte gerçekleştirilen eylemde eğitimcilere karşı şiddet kınandı, sorumlunun cezalandırılması istendi. Eğitim Sen Başkanı Hüseyin Özdemir, hükümetin politikaları ile kamu çalışanlarını hedef haline getirildiğini belirterek, “Okullarımızda şiddetin son bulması için gerekli adımlar atılmalı. Yetkililer acilen harekete geçmeli” diye konuştu.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALI"

Eğitim İş Başkanı Namık Kemal Aydoğan ise “Yaşanan şiddet kadar bakanın sessiz kalışı da bizi üzdü. Okulları işletme gibi gören, öğretmen ve müdürü okulun gereksinimleri için para bulma peşinde koşturan anlayış, öğretmenleri toplum önünde itibarsızlaştırıp hedef haline getiriyor” ifadelerini kullandı. Türk Eğitim Sen başkanı Emre Erdoğan ise “Öğretmenimizin öğrencilerimizin psikolojileri ne durumdadır? Bu çocuklar okula gelmek ister mi? Okullarımızda güvenlikçinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. En kısa sürede gerekli tedbirler alınmalı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER