Serinhisar MYO eğitim-öğretime hazırlanıyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in katkılarıyla yapımı sürdürülen PAÜ Serinhisar Meslek Yüksekokulu, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazırlanıyor.

Serinhisar MYO eğitim-öğretime hazırlanıyor

Yapımı devam eden meslek yüksekokullarının yakından ilgilenen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Osman Çiftçi ve Prof. Dr. Erdinç Duru ve PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanan Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nu (MYO) ziyaret etti. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş ve eşi Emine Kobaş, hayırsever iş kadını Cevriye Esen ve ailesinin de eşlik ettiği ziyarette Rektör Bağ, Serinhisar MYO’daki son çalışmaları yerinde inceledi. Tamamlanan derslikler ve kantin hakkında bilgi alan Rektör Bağ, Başkan Kobaş ve beraberindeki heyetle istişarelerde bulundu. Çevre düzenlemesi hakkında da bilgi alan Bağ, çalışmalarla ilgili memnuniyetlerini iletti.

DESTEK OLAN HERKESE MİNNETLERİMİ SUNUYORUM”

Serinhisar MYO’nun yapımında emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Rektör Bağ, “Serinhisar MYO tamamlandı. Böyle güzel bir eserin ilçemize ve Üniversitemize kazandırılmasında gayretlerinden dolayı başta Başkanımız Mehmet Kobaş ve bağışçımız Cevriye Esen Hanımefendi’ye şükranlarımı sunuyorum. Destek olan herkese minnetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“VATANA MİLLETE HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİRECEK”

İlçeye kazandırılan Meslek Yüksekokulu için memnuniyetlerini ileten Başkan Kobaş, “Buradaki asıl pay Cevriye Hanım’ın onlar eğer bizi cesaretlendirmeseydi niyette olsa da fiiliyata geçmesi çok zor bir konuydu. Elbirliğiyle bu eseri bugünlere kadar getirdik. İnşallah bundan sonra da burada vatana millete hayırlı evlatlar yetişecek” dedi. Bağışçı hayırsever iş kadını Cevriye Esen, “Meslek Yüksekokulumuz için bundan sonrası sizlere kalmış, daha güzel daha iyi hizmetler olsun inşallah. Bugünleri görmek hayaldi, bir hayali gerçekleştirmenin gurunu yaşıyoruz.” 4 bin 200 metrekare kapalı alana sahip 18 derslikli Serinhisar MYO binası, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarına öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayacak.

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221