Serinhisar MYO için protokol imzalandı

Pamukkale Üniversitesi ile Serinhisar Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Serinhisar Meslek Yüksekokulu (MYO) binasına ait inşaat tamamlanacak. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Serinhisar MYO’da açılması planlanan yeni programların müjdesini verdi.

Serinhisar MYO için protokol imzalandı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Serinhisar Belediye Başkanlığı arasında protokol imzalandı. Rektörlük makamında yapılan imza törenine; Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç, Serinhisar Belediyesi Başkanı Hüseyin Gemi, Serinhisar MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Ali Ekinci katıldı. İmza töreni öncesi konuşan Rektör Kutluhan şunları dile getirdi: “Bugün, Serinhisar Meslek Yüksekokulu için bir protokol imzalayacağız. Serinhisar’ın eğitim ve öğretime ne kadar önem verdiğinin her zaman farkındayız. Kendilerine teşekkür ediyorum. Çok güzel bir okulumuz var. Ulaşım konusunun iyileştirilmesi adına yine bir iş birliği yapacağımıza inanıyorum. Okulumuz bina olarak güzeldi. Bir kısmı tam olarak bitmiş fakat bazı kısımlarda da eksiklikler vardı.”

REKTÖR KUTLUHAN'DAN MÜJDE

Serinhisar MYO’da açılması planlanan yeni programların müjdesini veren Rektör Kutluhan, “Bu vesileyle Serinhisar Meslek Yüksekokulumuza yeni programlar açacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Bu programların tam manasıyla faaliyet gösterebilmesi için gerekli düzenleme çalışmalarının yapılması gerekiyordu. İnşallah, bıçakçılık ile sivil savunma ve itfaiyecilik programlarını da açmayı başarırsak, Serinhisar’a da büyük bir katkı yapacağımız inancındayım. Bıçakçılık programımız ile Serinhisar ve Yatağan bıçakçılığını ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Serinhisar’ın yine leblebi başta olmak üzere bir kuruyemiş sektörü de bulunmaktadır. İlerleyen dönemlerde, bu sektörlere uygun bir program açmayı, hedeflerimiz arasına aldığımızı belirtmek isterim. Bu protokolün hayırlı olması dileklerimle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ise şunları kaydetti: “Bugün, Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nun dersliklerin, sahasının, gerekli olan alt yapının eksikliğinin giderilmesi adına üniversitemizle, Rektörümüzle bir protokol imzalıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER