Tavas’ta EBA destek noktaları kuruldu

Tavas Belediyesi, uzaktan eğitim sürecinde internet sorunu yaşayan öğrenciler için ücretsiz internete girebilecekleri EBA destek noktalarını öğrencilerin kullanımına sundu.

EBA destek noktaları öğrencilere geniş bant internet erişimi sunuyor. İnternet erişimi bulunmayan ve çekim gücü zayıf olan mahallelerdeki öğrenciler faydalanabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nca, Kovid19 salgını nedeniyle eğitimlerine uzaktan eğitim modeli ile evlerinde devam etmek durumunda kalan öğrenciler için EBA sistemi geliştirilmişti. Öğretmenlerin canlı olarak ders anlattığı EBA sistemine erişim internet üzerinden sağlanabiliyor. Tavas Belediyesi’nin internete ulaşma sorunu yaşayan öğrenciler için oluşturduğu noktada, cep telefonlarından veya bilgisayarlarından internete bağlanan öğrenciler, TC Kimlik Numaraları ile abone olduktan sonra telefonlarına gelen şifle ile Tavas Belediyesi’nin internet hizmetinden ücretsiz faydalanabilecek.

“Öğrencilerimiz uzaktan eğitimlerini rahatlıkla alabilecek”

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık “İnternet erişimi bulunmayan ve çekim gücü zayıf olan mahallelerimizde öğrencilerimizin uzaktan eğitim alamadıklarını, telefondan bağlanmalarında da kota sorunu yaşadıklarını bizlere iletmelerinin üzerine ekiplerimiz hemen harekete geçtik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği yaparak ihtiyaç ve talepleri belirledik. Bu kapsamda hızlı bir şekilde Kayaca mahallemizdeki öğrencilerimiz için EBA destek noktasını faaliyete soktuk. Burada bağlantısını yaptığımız ücretsiz ve sınırsız internet ile öğrencilerimiz uzaktan eğitimlerini rahatlıkla alabilecekler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER