TAVAS’TA SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI’NIN GALİPLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Tavas’ta, Anadolu Gençlik Derneği’nce (AGD) organize edilen ‘Gençler Kutlu Peygamberin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’na katılarak dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

TAVAS’TA SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI’NIN GALİPLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) organize ettiği ‘Gençler Kutlu Peygamberin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’, 15 Aralık 2018 günü Türkiye’nin 81 ilindeki lise düzeyindeki gençlerin katılımıyla yapıldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri verilmeye başlandı. Tavas’ta Kız ve erkek katagorisinde dereceye ilk üç öğrencilerin ödülleri; Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol tarafından verildi. Yarışmada başarılı olan öğrencileri tebrik eden Başkan Akyol, “Peygamber Efendimizin bütün insanlık için örnek olduğunu anlatarak onun hayatını hayatımıza tatbik etmeli onun gibi yaşamalıyız. Bu yarışmada emeği geçen dernek temsilcisi kardeşlerimize teşekkür ederim” dedi.

“YARIŞMAMIZA KATILAN BÜTÜN GENÇLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ”

Yarışmaya katılımın fen liselerinden meslek liselerine kadar her Liseden olması Hz. Muhammed’in  (sav) hayatının öğrenilmesi noktasında önemli bir gösterge olduğunu söyleyen Tavas AGD Temsilcisi Adem Uzun, “Amacımız Peygamber efendimizin hayatını hayatına tatbik edecek gençler yetiştirmektir. Onun mücadelesini, İslam'ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır. Rabbim bu gençleri vatanını, milletini seven, inancına sahip çıkan bir nesil olarak yetiştirmeyi nasip etsin. Hayatta en güzel şey, Allah ve Rasulü’nü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyer-i Nebi Yarışmamızda dereceye giren ve bu yarışmamıza katılan bütün gençlerimizi tebrik ediyoruz. Sevgili Peygamberimiz(sav)’in izinde bir ömür niyaz ediyoruz. Bu çalışmamıza destek veren katkı sunan Tavas Belediye Başkanımız Turhan Veli Akyol’a da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tavas İlçesinde derece yapan öğrenciler ve okullar;

LİSE KIZ

1.Tavas Anadolu Lisesi: Emine Alcalık

2. Zeybekler Anadolu Lisesi: İlknur Öztekin

3.Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi: Sevda Örs

LİSE ERKEK

1.Zeybekler Anadolu Lisesi: Mehmet Recep Yaylakcı

2.Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi : Semih Özkan

3. Zeybekler Anadolu Lisesi: Efekan Uğur Uylu

GAMZE ŞAFAK​​​​​​​

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesrin Uyanık
Nesrin Uyanık - 11 ay Önce

Anadolu Gençlik Derneğini ve Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyolʹu tebrik ederim. Ne mutlu gençliğimize Allah ve Resulʹünü tanıtarak Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşayanlara.

SIRADAKİ HABER