TED, 'Çevrimiçi okul projesi'yle veli ve öğrencinin yanında

TED Denizli Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Eylem Tümer Marol, yaptığı yazılı açıklamada pandemiye bağlı olarak eğitim koşulların ve zemininin hızla değiştiği belirtti. Marol, “Çevrim içi okul projesi ile okul yönetimi, öğretmenler ve tüm çalışanlar olarak mevcut işbirliği ve çalışma artarak devam edecek. Velilerimiz ve öğrencilerimiz için birçok alanda maksimum verim ile farklı başlıklarda içerikleri hayata geçireceğiz” dedi.

TED, 'Çevrimiçi okul projesi'yle veli ve öğrencinin yanında

TED Denizli Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Eylem Tümer Marol, pandemiye bağlı olarak eğitim koşulların ve zemininin hızla değiştiği açıkladı. Marol, “TED Denizli Koleji olarak bu zeminin üzerine daima en doğru, en güvenli ve en şeffaf eğitim ve okul politikası inşa etme çabası içinde olduk ve önceliğimiz her zaman verdiğimiz eğitimin niteliğini korumak oldu. Yüz yüze eğitimde ilk sırada yer alan tüm öğrenme basamaklarımız uzaktan eğitimde de ilk sırada yer aldı.” Dedi.

“ÖĞRENCİ MERKEZLİ OLDUK VE ÖĞRENCİLERİMİZİN KAZANIMLARINA ÖNCELİK VERDİK”

TED Denizli Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Marol “Uzaktan eğitim sürecinin doğru ve güvenilir bir şekilde kurgulayabilmemizdeki en büyük etkenler okulumuzun sahip olduğu vizyonu, kültürü, öğrenmeye bakış açısı, öğretmen kadromuzun hazır bulunuşluluğu, teknolojik altyapımız, birebir öğrenci takip sistemimiz, birebir geri bildirim sistemimiz ve iş akış planlarımızdır. Eğitimimizin niteliğini koruyarak uyguladığımız uzaktan eğitim sürecinin kurgu düzenini oluştururken daima öğrenci merkezli olduk ve öğrencilerimizin kazanımlarına öncelik verdik. Hem akademik hem de sosyal süreçlerini yakından takip ederek öğrencilerimizin eğitim -öğretim süreçlerini planlı bir geri bildirim ile destekledik” diye konuştu.

TED KOLEJİ’NDEN “ÇEVRİM İÇİ OKUL PROJESİ”

Eğitimcilerimizin vizyonu, özverisi, bilgi ve becerisi ile doğru yapılandırılmış uzaktan eğitim süreç kurgusu içinde hızlı aksiyon alarak mart ayından bu yana verimli ve başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirdiklerini belirten kurumsal iletişim müdürü Eylem Tümer Marol, başlatacakları “Çevrim İçi Okul Projesi” ile okul yönetimi, öğretmenler ve tüm çalışanlar olarak mevcut işbirliği ve çalışmanın artarak devam edeceğini; velilerimiz ve öğrencilerimiz için birçok alanda maksimum verim ile farklı başlıklarda içerikleri hayata geçireceklerini belirtti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN, VELİLERİMİZİN SOSYAL VE DUYGUSAL DÜNYASINA KATKIDA BULUNMAYI HEDEFLİYORUZ”

Kurumsal İletişim Müdürü Eylem Tümer Marol; “Kovid-19 Pandemisinin dünyadaki olumsuz etkisi göz önüne alındığında, böyle bir kriz zamanlarında, çocukların ve gençlerin eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek büyük önem taşıdığı gibi bizim için velilerimizin ihtiyaçları da büyük önem taşımaktadır. TED Denizli Koleji olarak başlattığımız ‘Çevrimiçi Okul’ projesi ile üretmeye ve ürettiklerimizi paylaşmaya devam ederek, bireylerin hareketlerinin kısıtlandığı sosyal izolasyon kavramının öne çıktığı, ofis hayatının evlere taşındığı bir süreçte normallik ve düzen algısını sürdürerek hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin sosyal ve duygusal dünyasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

“İLETİŞİMİMİZDE KALICI VE POZİTİF İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”

TED Denizli Koleji Kurumsal İletişim Müdürü Marol, açıklamasında daha sonra şunları söyledi:

“Bu projeyle velilerimiz ve öğrencilerimiz ile iş birliği içerisinde hareket edeceğimiz, pandemi döneminde de yüz yüze eğitim öğretim sürecinde olduğu gibi aktif ebeveyn ve öğrenci katılımını güçlendirecek kalıcı ve pozitif bir ortaklığı benimseyeceğiz. Yaşanan salgın sürecinin ve kaybedilen hayat rutinlerinin olumsuz etkisini hafifletmek için okulumuzun işlerliğini devam ettirerek, iletişim kanallarımızı açık tutarak velilerimizin yanında olacağız. TED Denizli koleji olarak biliyoruz ki yaşamın her alanı ve her anı öğrenme ve paylaşma ortamına çevrilebilir. Buradan yola çıkarak çevrimiçi bir okul olarak, her zaman ulaşılabilir olmayı, çalışkan olmayı, üretken olmayı ve ürettiğimizi paylaşmayı önemsiyoruz. Eğitimi, öğrenmeyi, paylaşımı, etkileşimi ve iletişimi hayatın her alanında her koşulda devam ettireceğiz.  Bu dönemde dünyayı anlamlı kılmak çabası herkesin, hepimizin hayali ve önceliği oldu. TED Denizli Koleji ailesi olarak ‘Çevrimiçi Okul’ projemiz ile bu çabaya katılmak, bu hayale ortak olmak ve dünyayı hep birlikte anlamlandırıp, anlamlı kılmak istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER