TED Denizli Koleji uzaktan eğitimle fark yaratıyor

TED Denizli Koleji Eğitim Koordinatörü İnci Emek, TED okullarının bulunduğu bölgelerde eğitim seviyesini yükseltmek ve maddi olanakları sınırlı, başarılı çocuklara okullarında eğitim vermek, okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmalarına faaliyetlerine devam ettiğini açıkladı.

TED Denizli Koleji uzaktan eğitimle fark yaratıyor

2014-2015 yılında Denizli’de açılan, her geçen gün artan öğrenci sayısı ve daha etkin ve yetkin  eğitim   kadrosu ile 2020-2021 eğitim öğretim yılına  daha güçlü başladıklarını belirten TED Denizli Koleji Eğitim Koordinatörü İnci Emek; “TED Denizli Koleji olarak  küresel dünyada rakipleri ile yarışabilecek ve kendine güveni tam bireyler yetiştirmeyi amaç edindik. Yetkin eğitim kadrosu ve her yönüyle titiz bir tasarımla geliştirilen çağdaş eğitim ortamlarında en etkili  ve ileri öğretme yöntemlerini hayata geçiriyoruz. Yüz yüze eğitimde gerekse uzaktan eğitim sürecindeki uygulamalar ile akademik ve sosyal çalışmalarda fark yarattık.” Dedi. 

Pandemiye bağlı değişmeye başlayan yeni dünya düzeniyle  oluşan yeni koşullar nedeni ile eğitimin temel bileşenlerini tekrar ele aldıklarını belirten  TED Denizli Koleji Eğitim Koordinatörü Emek; “Uzaktan eğitim altyapısını oluşturan teknik imkanlar, deneyimli eğitim kadrosu ve eğitim  içerikleri ile pandemi döneminde de eğitimin kalitesinden ödün vermedik. Yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitim sürecinde de salt öğrenciyi merkeze alan, hem akademik takip hem de sosyal ve duygusal takibi önemseyen yaklaşımları önemsedik.” diye vurguladı.

Uzaktan eğitim sürecindeki başarının ve verimliliğin altında yatan etkenin  uyguladıkları  birebir öğrenci  takip sistemi ve rehberlik çalışmalar  olduğunu belirten Emek; uygulamalar hakkında detayları paylaştı.

“Yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de öğrenci davranışları ve sorumlulukları  sürecin disiplinli ilerlemesi için çok önemli. Biz bu süreçte her öğrencimizi bir danışman öğretmen ve rehberlik öğretmeni ile eşleştiriyoruz. Danışman öğretmen, rehberlik öğretmeni ve ders öğretmeninin birbiri ile anlık etkileşim, iletişim ve koordinasyon sağlama sorumluluğunun yanı sıra, uzaktan eğitimde öğrencinin derse zamanında girmesinden, dakikalık gecikmelerde dahi  öğrenciye ve veliye anlık geri bildirim verilmesi, öğrencinin  derse dahil olma zamanı, ders içi tutum ve davranışlarının raporlanması, derse katılım  ve ders içi aktif katılım sürelerinin  kayıt altına alınarak raporlanması, derse  hazır gelip gelmediği ve ders içi  konu kazanımında çocuğun nerede olduğu ve bu eksiğe göre hangi kazanım eksikliklerinin hangi ek çalışmalar ile desteklenmesi gerektiğinin takibi konusunda sorumlulukları var. Bununla birlikte bizim için öncelikle sorumluluk daha sonrada pekiştirerek, kullanılan ödev sistemi mutlaka kontrol edilmesi gereken, eksik  veya yanlış yapılmış ya da yapılmamış ve ya geç getirilmiş  kriterleri baz alınarak öğrenciye ve veliye  eş zamanlı geri dönüt verdiğimiz önemli sorumluluk ve disiplin alanlarımızdandır. Tüm bu raporlamalar, istatistikler ve geri dönütlere bağlı olarak velilerimiz  uzaktan eğitim sürecinde 7 gün 24 saat, hem anne hem baba için tasarlanan aplikasyonlardan öğrencisinin eğitim- öğretim sürecini, hangi hafta hangi konuyu hangi ölçme değerlendirme basamakları ile  değerlendirdiğimizi ve bu kazanım haritasına göre hangi iyileştirme basamaklarına başvurduğumuzu öğrenebilirler. TED Denizli Koleji olarak özellikle uzaktan eğitim sürecinde öğrenciye ve veliye verilen  geri bildirimin önemine çok inanıyor, çoğunlukla gözden kaçan bu detayı kurum çalışanları olarak ayrı ayrı çok kıymetli buluyoruz. Bu nedenle pandemi sürecinde uzaktan eğitimde  fark yaratmamızın en önemli parametresinin öğrenciyi birebir takip etmek ve önce öğrenci sonra da aileye geri bildirim vermek olduğunu biliyoruz. Biz velilerimizi bu sürecin bir parçası olarak kabul ediyor ve süreci şeffaf ve objektif verilerle yönetiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER