TED’li öğrencilerden kişisel resim sergisi

TED Denizli Koleji’nin 4. Sınıf Öğrencisi Kağan Selçuk ve 7. Sınıf öğrencisi Kazım Yılmaz’ın ilk kişisel resim sergileri yoğun ilgi gördü.

TED’li öğrencilerden kişisel resim sergisi

Öğrencilerinin akademik başarılarının yanı sıra kişisel beceri ve deneyimlerini destekleyen eğitim-öğretim anlayışını benimseyen TED Denizli Koleji’nin 4. Sınıf Öğrencisi Kağan Selçuk ve 7. Sınıf öğrencisi Kazım Yılmaz, ilk kişisel resim sergilerini açtı. 4. sınıf öğrencisi Kağan Selçuk tarafından serbest teknik kullanılarak hazırlanan ‘Hayvanlar ve Dünyamız temalı’, ‘Esintiler Sergisi’ ve 7. Sınıf Öğrencisi Kazım Yılmaz’ın bir yıllık çalışmalarının yer aldığı soyut portre çalışmaları, sanatseverler ile buluştu. Sergisine gösterilen ilgiden mutluluk duyduğunu belirten Kağan Selçuk “2 yaşından itibaren karalamalar yaparak resim yapmaya başladım. Karma sergilere eserlerim katıldı ama ilk defa kişisel sergimi açıyorum. Gerçekleri tuvale yansıtmayı seviyorum. Daha çok tek bir şeyi resmetmeyi tercih ediyorum. Bir tek hayvan ya da yüz gibi. Karakalemin yanı sıra farklı boyalar kullanıyorum. Resim yapmak hayal gücümü çok geliştirdi. Sanata olan ilgimi çoğalttı. Müzik ile ilgileniyorum. Piyano çalıyorum. İlerde sanat ile bağımı koparmadan bilgisayar mühendisi olmak istiyorum” dedi.

“YIL BOYUNCA YAPTIĞIM ESERLERİ SERGİLEDİK”

Anaokulundan itibaren resim yaptığını ama sergilemekten hoşlanmadığını ifade eden 7. sınıf öğrencisi Kazım Yılmaz; “Zaman buldukça resim yapıyordum ama kimseye göstermek istemiyordum. Önce ailem ile paylaşmaya başladım resimlerimi. Daha sonra bir çalışma sırasında yaptıklarım okulumuzda görsel sanatlar öğretmenimizin dikkatini çekti ve beni teşvik etti. Bir yıl boyunca yaptığım eserleri sergiledik. Bir şeyi severek yapmak yaptığın şeyi çok daha fazla güzelleştiriyor. Bir anlam katıyor. Hayallerime ve duygularıma göre çiziyorum. İlerde sahne sanatları alanında kariyer yapmak istiyorum” diye devam etti. Selçuk ve Yılmaz, bu alanda kendilerini destekleyen ve eğitimlerine önem veren öğretmenleri ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER