‘Teknik Teknoloji Üniversitesi’ için görüşmeler sürüyor

Denizli’ye ikinci üniversite kazandırmayı planlayan Denizli Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, görüşmelerini sürdürüyor. Denizli Organize Sanayi Bölgesi heyeti ‘Teknik Teknoloji Üniversitesi’ için İstanbul Teknik Üniversitesi önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ile bir araya geldi.

‘Teknik Teknoloji Üniversitesi’ için görüşmeler sürüyor

Denizli’de ‘Teknik Üniversite’ kurmayı planlayan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) ile Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi, üniversite kurma çalışmaları kapsamında bilgilendirme istişarelerini sürdürüyor.  Denizli OSB Başkanı Abdülkadir Uslu, DOSAV Başkanı ve Denizli OSB Başkan Vekili Necip Filiz ile Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş’tan oluşan heyet, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ile bir araya geldi. Ziyarette; Prof. Dr. Karaca Denizli’ye davet edilirken; Prof. Dr. Karaca ile Berlin Üniversitesi’ne birlikte gitme kararı alındı. Prof. Dr. Karaca, kente kazandırılacak ikinci üniversitenin kurulumu konusunda Denizli OSB’ye her türlü desteğini vereceğini ifade etti.

“KARDEŞ ÜNİVERSİTE OLURUZ"

Denizli OSB heyeti, ardından Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’i de makamında ziyaret ederek, yine Denizli’ye kurulması planlanan üniversite ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Görüşme sonrası konuşan Enver Yücel; “Denizli’ye kurulacak üniversite için her türlü desteği sağlarız. Bahçeşehir Üniversitesi’nin hocalarını göndeririz, yeni hocaların yetişmesi konusunda desteği veririz. Bizim yurt dışında da üniversitelerimiz var. Tüm tecrübelerimizi Denizli’ye kurulacak üniversite için harcarız. Washington DC, Batum, Berlin ve Kıbrıs’ta üniversitelerimiz var. Aynı zamanda kardeş üniversite oluruz. Kurulacak üniversite sadece Denizli’nin değil, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir konsept ile kurulacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER