TOBB ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ANKARA’DA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ortaokulu, Ankara’ya gezi düzenledi. Anıtkabir, TOBB, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret eden öğrenciler, dolu dolu bir gün geçirdi.

TOBB ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ANKARA’DA

Bu yıl eğitim-öğretime açılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ortaokulu, öğrencileri için aktiviteler de düzenliyor. TOBB Ortaokulu, bir grup öğrenciyi Ankara’ya götürdü. Okul Müdürü Gülçin Yapar’ın liderliğindeki TOBB Ortaokulu grubunun ilk durağı; Anıtkabir oldu. Öğrenciler, burada Atatürk’ün huzuruna çıktı, Anıtkabir’in bölümlerini dolaşarak bilgi aldı. TOBB Ortaokulu öğrencileri daha sonra TOBB’un faaliyet gösterdiği ikiz kulelere geçtiler. Burada öğle yemeğinde ağırlanan öğrencilere kurum tanıtımı yapıldı, çeşitli hediyeler verildi.

TOBB Ortaokulu öğrencileri, daha sonra Türkiye’nin seçkin yükseköğrenim kurumlarından olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni ziyaret ettiler ve yetkililerden bilgi aldılar. TOBB Ortaokulu öğrencilerinin Ankara’daki son durağı ise Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu.

Meclis genel kurul salonu ve diğer bölümlerde inceleme yapan öğrenciler, TBMM’nin ülke yönetimindeki rolü ve yasama faaliyetleri hakkında da bilgiler aldılar. Sosyal aktivitelerin de eğitimin bir parçası olduğunu belirten TOBB Ortaokulu Müdürü Gülçin Yapar, öğrencilerin vizyon sahibi olmalarını sağlayacak, ufuklarını açacak benzer etkinlikler yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER