Ulusal Akıl ve Zeka Oyunları il finalleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliği ile düzenlenen, Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali, Merkezefendi Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nde yapılan törenle başladı.

Ulusal Akıl ve Zeka Oyunları il finalleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliği ile düzenlenen, Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali, yapılan törenle başladı. Merkezefendi Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nde başlayan Denizli yarışmalarına; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Müdür Oğuz; “Çocuklarımızı bilgili, donanımlı ve kültürlü bir şekilde yetiştirme gayretindeyiz.  Kardeşlik, dostluk ve arkadaşlık içerisinde geçeceğinden emin olduğum 4 gün sürecek akıl zeka oyunları il finali yarışmalarının ardından Cuma günü ödül töreni gerçekleştireceğiz. Sevgili öğrencilerimiz Akıl ve Zeka Oyunları yarışmaları ile kendinizi geliştirme fırsatı yakaladınız. Yarınlarınızı garanti altına alabilmek için bir hedefiniz olsun. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız. Yarın bu kurumları, bu ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Yeter ki içinizde vatan sevgisi, bayrak sevgisi ve anne baba sevgisi olsun. Tüm öğrencilerimize tekrar tekrar başarılar diliyorum” dedi.

4 GÜN SÜRECEK, BİN 159 ÖĞRENCİ YARIŞACAK

4 gün sürecek oyunlarda Denizli genelindeki ilkokullardan Q-Bitz, Equilibrio, Pentago ve Mangala oyunlarında 767, ortaokullardan Pentago, Reversi, Mangala ve Kulami oyunlarında da 392 olmak üzere bin 159 öğrenci yarışacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER