Umut Gür’den Denizli’ye ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı, İlköğretim Haftası Kutlamaları ve yapımı devam eden inşaatlarda değerlendirmelerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi.

Umut Gür’den Denizli’ye ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Denizli’ye geldi. Genel Müdür Gür, ziyarette ilk olarak 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama programı kapsamında Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda yapılan törene katıldı. Denizli programının devamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Umut Gür; İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, müdür yardımcıları, şube müdürleri, inşaat ve emlak şubesi ile bir araya gelerek, eğitim-öğretim yılı hazırlıkları, okullarda devam eden onarım çalışmaları ve eğitim yatırımları konularında istişarelerde bulundu. Ziyarette konuşan Müdür Süleyman Ekici; “Bakanlığımızın politikaları ve destekleri ile ilimizde eğitim çalışmalarını en üst düzeye çıkarmak adına ekibimle birlikte büyük emek sarf ediyorum. Sayın Genel Müdürümüz Umut Gür’ün ilimizi ziyaretleri de bizi çok mutlu ve motive etti. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanımız ve Genel Müdürlerimizin destekleri ile ilimiz eğitimini daha da üstlere taşıyacağız. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Genel Müdürümüze teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

Devam eden çalışmaları yerinde inceledi

Umut Gür, ziyaretinin ardından Merkezefendi Hacı Şakir – Meliha- Nilüfer Öz İlkokulu’na giderek, devam eden güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi. Ziyaretine Çal İlçesi ile devam eden Umut Gür, yanan tarihi Gazi Mektebi’ni, 16 derslikli Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatını ve güçlendirme çalışmaları devam eden Çal Cumhuriyet Ortaokulu’nu gezdi. Son olarak Bozkurt İlçesi’ne geçen Umut Gür, burada Bozkurt Kaymakamı Emre Mahmutoğlu ve Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik'le birlikte Cumhuriyet İlkokulu'na bağlı Sazköy Anasınıfı ile aynı bahçede bulunan hayırseverlerce nostaljik bir şekilde dizayn edilen ilkokul binasını gezdi.

“Denizli, ispatlamış bir il”

Denizli ziyaretini değerlendiren Genel Müdür Umut Gür; “Bir Denizlili olarak mezun olduğum okul olan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda eğitim-öğretim yılının ilk günü öğrencilerle ve öğretmenlerle bir arada olmaktan çok memnuniyet duydum. Denizli, eğitim alanında kendini ispatlamış bir il. Gerek akademik başarı anlamında gerekse eğitim yatırımları anlamında hep ilklerin şehridir. Tüm bu başarıda emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER