Vali Atik LGS şampiyonlarını ödüllendirdi

Liseye Geçiş Sınavı'nda tüm soruları doğru şekilde yanıtlayarak Türkiye birincisi 97 öğrencinin arasında yer alan Denizlili 5 öğrenci, Vali Ali Fuat Atik tarafından ödüllendirildi.

Vali Atik LGS şampiyonlarını ödüllendirdi

6 Haziran'da yapılan 2021 yılı ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava Türkiye genelinde 1 milyon 38 bin 492 öğrenci girdi. Denizli genelinde ise 12 bin 217 öğrenci sınava katıldı. Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) Türkiye genelinde 97, Denizli’de ise 5 öğrenci soruların hepsini doğru yanıtlayarak, 500 tam puan aldı. Türkiye şampiyonu Denizlili 5 öğrenci, Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan törenle ödüllendirildi.

Törene; Vali Ali Fuat Atik, Vali Yardımcısı Hakki Ünal, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Okul Müdürleri, öğretmenleri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı. Öğrencilere hediyelerini Vali Atik verdi. Hediyelerini alan öğrenciler, sınavda almış oldukları başarıdan duydukları mutluluğu ifade ettiler. Sınavla ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “12 bin 217 öğrencimiz bu sınava girdi. Sınava katılım oranımız yüzde 91’dir. Yüzde 1’lik dilimde 144 öğrencimiz, yüzde 3’lük dilimde 431 öğrencimiz, yüzde 5’lik dilimde ise bin 405 öğrencimiz bulunmaktadır. Bugün Sayın Valimizin de kabulüyle tüm Türkiye’de 500 tam puan yaparak derece elde eden 5 öğrencimiz aileleriyle birlikte buradalar. Bu başarı Sayın Valimizin himayesinde gerçekleşen bir başarıdır. Buradan eğitim-öğretime destek veren herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

“Çıtayı yükselterek yolumuza devam edeceğiz”

Düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali Atik: “Öncelikle bu başarıdan dolayı evlatlarımızı, bu güzel pırıl pırıl yavrularımızı tebrik etmemiz gerekiyor. Evlatlarımızın bu başarısını takdir etmek için hangi kelimeyi seçsek yetersiz gelir. Denizli adına göğsümüzü kabarttığınız ve bu başarıyla bizleri gururlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin. İnşallah lise hayatından sonra da çok iyi bir üniversiteyi kazanacağınızın ilk işaretidir. İnşallah güzel bir üniversitede okuyarak bu millete, bu vatana, bu devlete hayırlı hizmetler edeceksiniz, ben buna canı gönülden inanıyorum. Pırıl pırıl evlatlar yetiştirdikleri için kıymetli ailelerini, öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Özellikle bu pandemi sürecinde olağanüstü bir gayretle çocuklarımızı sınavlara hazırladılar. Ben bu süreci yakinen takip ettim. Öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü teşkilatımıza da bu süreci güzel koordine ettiği için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnşallah çıtayı yükselterek yolumuza devam edeceğiz. Kendi evladım bu başarıyı sağlamış gibi gurur duydum. Güzellikler sizlerle olsun çocuklar. Bu başarı burada kalmasın, daha büyük başarılara imza atacaksınız. Sizler, bizim geleceğimizin teminatısınız. Ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaksınız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER