Vali Karahan, LGS birincilerini ödüllendirdi

Denizli’de 2018-2019 Eğitim öğretim yılı Liselere Giriş Sınav (LGS) sonuçlarına göre 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan öğrenciler, Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından ödüllendirildi.

Vali Karahan, LGS birincilerini ödüllendirdi

2018-2019 Eğitim öğretim yılı Liselere Giriş Sınav (LGS) sonuçları, 24 Haziran Pazartesi Günü açıklandı. Denizli’de LGS’de 500 tam puan alan öğrenciler, Denizli Valiliği’nde gerçekleştirilen törenle ödüllendirildi. Törene Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilçe milli eğitim müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasıyla devam etti.

Müdür Oğuz konuşmasında; “Bugün heyecanlıyız. LGS’de tam puan alan 26 öğrencimizi içtenlikle tebrik ediyorum. Denizlimizi adeta ülke genelinde duyurdular. Onlar Denizli’de ki diğer öğrencilerimize çok iyi bir şekilde örnek oldular. Onun için başta İlçe Milli eğitim Müdürü arkadaşlarım olmak üzere, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Tabi ki esas tebrik edilecek olanlar sevgili yavrularımız, 26 öğrencimiz. Denizli il genelinde yüzdelik dilimleri çıkardık. Yine geçtiğimiz yıllarda 30’uncu ya da 40’ıncı sıralardaydık. Geçen yıl yerleştirmelerde ikinci sıraya oturduk. İnşallah bu yıl ki yerleştirmelerde bir veya ikinci sıraya yerleşeceğiz. Neden derseniz; yüzdelik dilimlere baktığımızda Türkiye genelinde 565 öğrencimiz tam puan aldı. Denizli’yi bu 565’e oranlarsak 26 öğrencimiz tam puan aldı. Kent olarak çok sevinçliyiz ve bu başarının ilelebet devam etmesini yürekten diliyoruz. Bu 26 öğrencimizin geçmişine baktığımız da hepsi çok kitap okuyan, aileleri ve öğretmenleri tarafından takdirle karşılanan öğrenciler. Bu da bizi ayrı gururlandırıyor. Demek ki sevgili öğrenciler; çok kitap okuduğunuz takdirde, derslerinizi günü gününe yaptığınızda, tekrar ettiğinizde başarılı olamama gibi bir derdiniz de olmayacak. Onun için sizler gerçekten çok saygın kişilersiniz. Yarınların en iyi yöneticisi sizler olacaksınız. Sizleri tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ EĞİTİMDE ÇOK İYİ BİR NOKTADA”

Denizli Valisi Hasan Karahan ise; “Denizlimiz eğitimde iyi bir noktada. Bu noktayı korumak için de gayretle, el birliği ile Denizli’de yaşayan herkesin çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Bugün ki başarı da ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu ve daha iyi noktalara gidebilecek potansiyelimiz olduğunu gösteriyor. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum. Başta emeği geçen öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimize, Milli Eğitim Müdürlerimize, Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Eğitim Denizli için önemli bir alan. Denizlililer gerçekten eğitime ciddi ilgi ve alakayı gösteriyorlar. Siz değerli öğrencilerimiz inşallah istediğiniz okullara yerleşirsiniz. Bu başarınızın devamını üniversite sınavında da göstereceğinizi umuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. LGS’de 500 tam puan alan, Çal İlçesi Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Kübra Su fırtına, Çivril İlçesi Nevişet Kameroğlu Ortaokulu öğrencisi Ayşe Özbay, Çivril İlçesi 30 Ağustos Ortaokulu öğrencisi Ergün Kesimci, Kale İlçesi Ya-Tu Otomotiv Hürriyet Ortaokulu öğrencisi Fatma Naz Çakanel, Merkezefendi İlçesi Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu öğrencisi Ahmet Berkay Özer, Ali Baysal Ortaokulu öğrencisi Berkehan Aydın, Hacı Halil Bektaş Ortaokulu öğrencisi Mehmet Salih Beşkavak, Namık Kemal Ortaokulu öğrencisi Dilay Cankorur, Denizli Çözüm Ortaokulu öğrencisi Sevban Kumral, Denizli Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Utku Selçuk, Denizli Efebey Ortaokulu öğrencisi Ahmet Alperen Cebe, Denizli Sınav Ortaokulu öğrencisi Zahide İrem Sarı, Denizli Dönence Ortaokulu öğrencileri Hilmican Söğütlü, Mert Kaan Akdemir, Yağmur Elbeyi, Denizli Final Ortaokulu öğrencileri Alperen Kayır, Emine Beyza Öğmen, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Feyza Çelik Nurullah Yağmahan, Sevil Kaynak Ortaokulu öğrencisi Yusuf Sinan Üçler Ortaokulu öğrencisi Ahmet Furkan Gülhan, Pamukkale İlçesi Pamukkale Eğitim Vakfı Ortaokulu öğrencileri Berke Kağan Sarıtaş, Nehir Tokat, Türkü Su Köylü, Denizli Uğur Ortaokulu öğrencisi Duygu Kayış, Sarayköy İlçesi Atatürk Ortaokulu Alperen Ekici ödüllerini, Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve diğer protokol üyelerinin elinden aldı. Ödül töreninin ardından Valilik önünde toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER