Vali Karahan YKS’de başarı gösteren Denizlili öğrencileri ödüllendirdi

Denizli Valiliği, bu yıl ki Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk binin içerisinde yer alan Denizli’deki 39 başarılı öğrenciyi Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllendirdi.

Vali Karahan YKS’de başarı gösteren Denizlili öğrencileri ödüllendirdi

Bu yıl ki Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk binin içerisinde yer alarak Denizli’yi gururlandıran 39 öğrenci için Denizli Valiliği tarafından ödül töreni düzenlendi. Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Vali Hasan Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Müdür Oğuz; “Öncelikle saygıdeğer ailelerimize böylesine güzel evlatlar yetiştirdikleri için içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu sene 26 öğrencimiz Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak şehrimizi gururlandırdı. 39 öğrencimiz ise Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda ilk binin içerisinde yer alarak göğsümüzü kabarttı. Gelecek yıllarda 39 öğrencimizin sayısını 390’lara ve daha da fazlasına çıkarmak istiyoruz. Keşke ilk bine giren öğrencilerden 500’ü Denizlimizden olsa. Şehrimizdeki tüm okullar bir marka. Denizli eğitim alanında oldukça iddialı bir şehir. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

“BİZLER HER ZAMAN ÖĞRENCİLERİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Törende konuşan Vali Karahan; “39 oldukça güzel bir rakam. Denizli eğitimde oldukça iyi bir noktada. Bizler de bu çıtayı korumak ve daha da yukarılara taşımak için gayret sarf ediyoruz. Gençlerimizin başarısı her zaman bizleri gururlandırıyor. Öğrencilerimizin yolu açık olsun. Başarılarının devamını dilerim. Ailelerimizi de kutlarım. Bizler her zaman öğrencilerimizin arkasındayız” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ’NİN GURURU 39 ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından YKS’de ilk binin içerisinde yer alan başarılı 39 öğrenci teker teker sahneye davet edildi. Öğrenciler ödüllerini Vali Karahan ve Müdür Oğuz’dan aldı. Tören, protokol üyeleri, öğrenciler ve ailelerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER