Veliler, geri dönüşümden yaptıkları oyuncakları sergilediler

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ndeki Merkezefendi İlkokulu’nun 1-D ve 1-G öğrenci velileri, geri dönüşümden hazırladıkları; çizgi film, masal kahramanları, hayvanlardan oluşan el emeği örgü ve bez bebeklerden oluşan sergi, düzenlenen törenle açıldı.

Veliler, geri dönüşümden yaptıkları oyuncakları sergilediler

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde eğitim-öğretim hizmeti veren Merkezefendi İlkokulu, önemli bir etkinliğe imza attı. Okulun; 1-D ve 1-G öğrenci velileri tarafından geri dönüşümden yaptıkları; çizgi film, masal kahramanları ve hayvanlardan oluşan el emeği örgü ve bez bebeklerden sergi oluşturdu. Sergi açılışına; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Okul Müdürü Ahmet Karakoç, veliler ve öğrenciler katıldı. Serginin açılışında konuşan Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, oyuncak sergisinin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Artık oyuncaklarımız çocuklarımıza zarar vermiyor. Anne ve babaların bu konuda çok duyarlı olduklarını görüyorum. Bizim çocukluğumuzda oyunlarımızı kendimiz yapıyorduk. Orman kabuğu bizim en büyük oyuncağımızdı. Kendimiz yapıyorduk. Günümüzde çocuklar, oyuncak yönünden çok şanslılar” dedi.

Serginin mimarları olan Merkezefendi İlkokulu öğretmenleri Nermin Akman ve Seçil Özdoğan, “Öğrencilerimiz geri dönüşümden oyuncak yapımı konusunda heyecanlı oldular. Özellikle annelerinden büyük bir yardım aldılar. Sergimizden sonra oyuncaklarımızı Oktay Mersin Özel Ana Okulu’na bağışlıyoruz. Ana okulda çocuklarımız, bizim velilerimiz tarafından yapılan oyuncaklarla oynayacaklar” diye konuştular.

Öğretmenlerimiz geri dönüşünde oyuncaklar yapmalarını istediklerini belirten veliler, çocuklarına dest ek olduklarını dile getirerek, şimdiki çocukların çok şanslı olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER