Yardımcı kaynaklar öğrencilere dağıtılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılan yardımcı kaynak kitaplar, Denizlili öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor. Denizli’de 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm kademelerde toplam 224 bin 278 dağıtılacak.

Yardımcı kaynaklar öğrencilere dağıtılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılan yardımcı kaynak kitaplar Denizlili öğrencilere ulaştırılmaya başladı.

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ile Ressam İbrahim Çallı İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, hem ilk elden yardımcı kaynak kitapları öğrencilerle buluşturdu hem de Bakanlığın yeni eğitim öğretim yılının başından bu yana yürüttüğü kaynak kitap projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı adına kaynak kitapları öğrencilere takdim ettiğini belirten Müdür Ekici; “Tüm sınıf ve kademelerde eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için ücretsiz olarak öğrencilerimize yardımcı kaynak kitap imkânı sunuldu. İlk etapta dijital olarak destekleyici yardımcı kaynak, etkinlik kitapları, fasiküller ve öğretmenlerimizin kullanabileceği materyaller yayınlanmaya başlandı. Bu kaynaklar içerisinde; çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı, YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri ve böylelikle öğrenme süreçlerine katkı sağlanması, öğrenciler arasındaki fırsat eşitliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Daha sonra ise; yardımcı kaynak kitaplar dijital ortamdan basılı bir hale dönüştürülerek öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı. Bu sayede öğrenci ve öğretmenlerimiz ihtiyaç duydukları materyal ve kitaplara arzu ettikleri şekilde ulaşmaya başladılar. Verilen bu desteklerin çeşitliliği ve niteliği de günden güne artmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimiz için hayata geçirilen her proje, kullanımlarına sunulan her eğitim enstrümanı ülkemizin geleceği için atılan büyük adımlarla eş değerdir. Yegâne amacımız; maarif davasında, öğretmenlerimizle bir olup bu ülke için büyük hayalleri olan gençler yetiştirmektir” dedi. Denizli’de 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm kademelerde toplam 224 bin 278 kitap öğrencilere ulaştırılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER