Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2014 yılı Ekim Ayı’nda hayata geçirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın yaz dönemi başlarken; Denizli’de 124 kurs merkezinde, 137 öğretmen; 7 bin 228 öğrenciye kurs veriliyor.

Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2014 yılı Ekim Ayı’nda hayata geçirilen Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları 08 Temmuz 2019’da başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursu’na başlayan öğrencileri ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Müdür Oğuz, “İlimizde 2019 yılı yaz döneminde 124 kurs merkezimizde 137 öğretmenimiz 7 bin 228 öğrencimize kurs verecekler. 01 Eylül 2019 tarihine kadar sürecek olan kurslarımızın çocuklarımızın akademiksel başarılarının artırılmasında büyük katkısı oluyor. Eğitimciler olarak başlıca görevimiz öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır. Onları her yönden donanımlı birer birey yapabilmemiz için; okuyan ve araştıran nesiller olarak yetiştirmemiz boynumuzun borcudur. Kamuoyunun da bildiği üzere sınav sistemlerinde açık uçlu sorular karşımıza çıkıyor. Bu durumda başarının tek anahtarı çok okumaktan geçiyor. İlimizin başarısı her geçen gün daha da yükselmektedir. Buradan tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Her biri özveri ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadırlar” dedi.

Kurslar, 01 Eylül 2019 tarihinde sonra erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER