“Yüz yüze eğitime ara verilmeli”

Eğitim-İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan; “İllerdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar noktası olan İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz” dedi.

“Yüz yüze eğitime ara verilmeli”

Eğitim-İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan, pandemi döneminde öğretmen ve öğrencilerin sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 Şubat'ta köy okullarının açıldığını ifade eden Başkan Aydoğan; “Bu okullardaki öğretmenlerin aşılanmasının derhal başlatıldığı duyurulmuştur. Sendikamızın edindiği bilgilere göre, köy okulu öğretmenlerinin; birçoğu asgari ücretin dahi çok altında çalıştırılan ücretli öğretmenlerden oluşmakta olup, bu grup aşılanacak öğretmenler kategorisine dahi alınmamıştır. Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması, riskin minimize edilmesi gerekir. Yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması son derece önemlidir. Eğitim-iş olarak mevcut şartlarda verilen yüz yüze eğitim emirlerinin gerekli şartların sağlanamamasına ve aşılama sürecinin tamamlanmamasına bağlı olarak hukuka aykırı olduğunu vurguluyoruz. İllerdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar noktası olan İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz. Virüsün daha bulaşıcı olan varyantları hızla yayılmaktadır. Okullardan yükselen o ses teneffüs zili değil, salgının alarm sesidir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211