Zeybekci’den okuduğu ilkokula vefa

Tavas İlçesi’ne bağlı Pınarlar Mahallesi’nde doğan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, kendisinin de öğrenim gördüğü Pınarlar İlkokulu’na uzaktan eğitim için bilişim sınıfı oluşturarak vefa örneği sergiledi.

Zeybekci’den okuduğu ilkokula vefa

Tavas İlçesi’ne Bağlı Pınarlar Mahallesi’nde doğup büyüyen Önceki Dönem Ekonomi Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, kendisinin de okuduğu Pınarlar İlkokulu’na uzaktan eğitim için bilişim sınıfı oluşturdu.

Öğrencilerin akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla Zeybekci tarafından oluşturulan bilişim sınıfında öğrencilerin internete erişimi sağlandı.

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve temizlik kuralları gözetilerek oluşturulan sınıftan yararlanmaya başlayan öğrenciler, bir yandan eğitimlerini sürdürüyor diğer yandan da ihtiyaç duydukları araştırmaları yapıyor. Bilişim sınıfını ziyaret eden ve öğrencilerle bir araya gelen Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Pandemi nedeniyle öğrencilerimiz bir süre okullarından uzak kaldılar. Eğitimlerini online olarak sürdürüyorlar. Sayın Bakanımızın babası Merhum Şükrü Zeybekci adına kurmuş olduğu bilişim sınıfı ile öğrencilerimiz eğitimlerine sorunsuz bir şekilde devam edecekler. Bunun yanı sıra okulumuza kazandırılan bilişim sınıfı ile uzun yıllar eğitim görecek öğrencilerimizin de hizmetinde olacak. Buradan bir kez daha Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin babası Merhum Şükrü Zeybekci amcamızı rahmetle anıyor, Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER