Zorlu’nun eski şantiye binaları eğitim yuvasına dönüşecek

Acıpayam İlçesi Yolçatı Mahallesi’nde Zorlu Enerji tarafından kullanılan ve şimdi atıl durumda olan şantiye binaları, eğitim yuvasına dönüşecek.

Zorlu’nun eski şantiye binaları eğitim yuvasına dönüşecek

Acıpayam’a bağlı Yolçatı Mahallesi’nde bulunan eski okulun kullanılamaz durumda olması nedeniyle öğrencilerin kooperatife ait binada eğitim-öğretime devam etmelerine neden oldu. Yolçatı’daki okul ihtiyacı, Zorlu ailesi tarafından giderilecek. Mahalledeki Zorlu Enerji tarafından kullanılan ve şimdi atıl durumda olan şantiye binaları, eğitim yuvasına dönüşecek. Zorlu Holding bünyesindeki 3 prefabrik bina, Zorlu Enerji tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanarak, eğitime kazandırıldı. Binalar için Denizli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet Zorlu Vakfı arasında protokol yapıldı. Protokol ile Mehmet Zorlu Vakfı’na ait 3 prefabrik bina eğitim-öğretimde kullanılmak üzere süresiz olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi.

“Zorlu, ilimize kazandırdığı okullara bir yenisini ekledi”

Konuya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bizler eğitimciyiz. Eğitimci bir hamuru alıp ona şekil verendir. Bugün geleceğimize şekil vermemizde büyük katkıları olan başta hayırseverimiz Ahmet Nazif Zorlu Bey’in şahsına, Mehmet Zorlu Vakfı’na içtenlikle teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Nazif Zorlu ilimize kazandırdığı okullara bir yenisini ekledi” dedi.

Hayırseverlerin eğitime verdiği desteklere dikkat çeken Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “Hayırseverlerimizin eğitime kazandırdığı okullar, ilimize sadece nicelik olarak bir değer katmış olmuyor, aynı zamanda nitelik olarak da başarılara imza atılmasına imkân sağlıyor. Hayırseverimiz Ahmet Nazif Zorlu’nun eğitime kazandırdığı Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi, Babadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi buna en güzel örneklerdir. Bu özel ve güzel okullara bugün binaya en çok ihtiyaç duyulan bir nokta olan Acıpayam Yolçatı’da devredilen prefabrik binalar eklendi. Hayırseverimiz Sayın Ahmet Nazif Zorlu Bey’e eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Protokol sonrasında tadilat ihalesi gerçekleştirilerek olan binaların eğitim-öğretime açılması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER