28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ardından 29 Mayıs'ta da okullar tatil olacak

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından eğitime verilen ara il bazlı alınan tedbirlerin ardından teker teker açıldı. Deprem bölgesini terk ederek başka bir ile geçmek isteyen öğrencilerin kayıtlarında kolaylık sağlanırken ayrıca öğretmen evlerinde kalabileceği ifade edildi. Üniversite ve lise sınavlarının yapılacağı tarihe günler kala Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların kapanış tarihi ile ilgili soruya cevap verdi.

OKULLAR 16 HAZİRAN’DA KAPANIYOR

Kadın hırsızlar mahallenin korkulu rüyası oldu Kadın hırsızlar mahallenin korkulu rüyası oldu

TRT Haber'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Özer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; 1 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında deprem bölgesinde 2 aylık telafi eğitim programı yapacağız. Öğrenciler illa eğitim aldıkları lokasyonda değil istedikleri ilde bu eğitimi alabilecek. Deprem bölgesine geri dönüşler devam ediyor. 82 bin 560 öğrenci geri dönüş yaptı.16 Haziran'da okullar kapanıyor uzatma yapmadık.

Mülakatların kaldırılacağını cumhurbaşkanımız açıklamıştı. Mülakat kaldırıldığı zaman öğretmen atmasında tek kriter KPSS olacak. İnşallah bundan sonra 45 binle sınırlı kalmayacak, atama illa ki olacak. Bizim istediğimiz kardeşlerimizin bir an önce okullarına kavuşması. Seçimdem sonra okullarımızı eğitim-öğretime hazırlamak için 29 Mayıs'ta okullarımız tatil olacak.