Abalıoğlu Yağ, İSO 500’ün yükselen yıldızı oldu

Abalıoğlu Yağ, İstanbul Sanayi Odası tarafından Türkiye'nin en büyük sanayi şirketlerinin belirlendiği 2021 yılı 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesinde bir önceki yıla göre 19 basamak yükselerek 66’ncı sıraya yerleşti.

Abalıoğlu Yağ, İSO 500’ün yükselen yıldızı oldu

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türkiye'nin en büyük 500 kuruluşu 2021 listesini açıkladı.

İSO 500’de sıralama üretimden net satışlara göre belirlendi. Türkiye'nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Abalıoğlu Yağ, listede 19 sıra yükselerek 66’ncı sırada yer aldı.

ISO 500 listesindeki yükselişlerinin teknolojiye ve insan kaynağına yaptıkları yatırımın bir sonucu olduğunu belirten Abalıoğlu Yağ Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Boz, şu açıklamalarda bulundu: “Abalıoğlu Yağ olarak kuruluşumuzdan bu yana insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak misyonuyla bitkisel yağ alanında büyük yatırımlara imza attık. Köklü geçmişimiz, işimize gösterdiğimiz özen, teknoloji ve insan kaynağına yaptığımız yatırımlar ve engin bilgi birikimimiz sayesinde sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine katma değer sunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Çiğli, Aliağa ve Mersin’de kurulu geniş kapasiteli ve yüksek teknolojili üretim tesislerinde faaliyet gösteren Abalıoğlu Yağ, yatırım ve ihracat atılımını sürdürerek Türkiye’ye değer katmaya devam ediyor. 2022 yılında yine İzmir Çiğli’de 10 bin metrekare kullanım alanına sahip ek tesis yatırımı yapan Abalıoğlu Yağ’ın yeni tesisi 2023 yılında faaliyete geçecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER