AK Parti Denizli İl Başkanı Güngör'den asgari ücret açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2022 yılında uygulanacak asgari ücretin 4 bin 253 TL olarak açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, rakam ve kaldırılan vergilerle hem çalışanın, hem işverenin artıştan memnun kaldığını ifade etti.

AK Parti Denizli İl Başkanı Güngör'den asgari ücret açıklaması

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 2022 yılında uygulanacak asgari ücretin 4 bin 253 TL olarak açıklanmasının ardından değerlendirmede bulundu.

Açıklanan asgari ücret rakamı ve kaldırılan vergilerle hem çalışanın, hem işverenin artıştan memnun kaldığını söyleyen Başkan Güngör, işçinin enflasyona ezdirilmemesi açısından bu zam oranının beklentileri karşılar nitelikte olduğunu ifade etti.

Başkan Güngör, “Gerek çalışan ve gerekse işveren tarafından 2022 yılı asgari ücret rakamının iki kesim tarafından da olumlu karşılanması çok önemliydi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı rakam, işçi kardeşlerimizin beklentilerine cevap vermiştir. Çalışan kesimin enflasyona ezdirilmemesi ve emeğinin korunması, üretimin ve sosyal barışın sağlanması açısından çok önemliydi. 19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde bütün çalışanlarımızın yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekilde sürdürmesi gerektiğini savunmuş ve tek bir çalışanımızın bile alın terinin enflasyona ezdirilmemesi için asgari ücretin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 4 bin 253 lira olarak belirlenmesi ve vergilerin kaldırılmış olması, işçi kardeşlerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Yeni asgari ücretin tüm çalışanlarımıza ve işverenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER