AK Partili Şahin Tin’den çiftçilere müjde; “Mazot ve gübre destek ödemeleri başladı”

Denizli çiftçisine 2018 yılı mazot ve gübre destek ödemelerinin yapılmaya başlandığını söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Denizli’mizde toplam 45 bin 725 çiftçimize bugün itibariyle 41 Milyon 568 Bin 790 TL’lik destek ödemesi yapılmaya başlandı. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

AK Partili Şahin Tin’den çiftçilere müjde; “Mazot ve gübre destek ödemeleri başladı”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından mazot ve gübre destek ödemelerinin üreticilerin hesaplarına Cuma günü itibariyle kimlik numaralarının son hanesine göre aktarılmaya başlandığı müjdesini verdi. Milletvekili Şahin Tin; “Tarımsal faaliyetler ülkemizin yüzünü ağartan önemli sektörlerimizin başında gelmektedir. Bu alanda emek veren ve geçimini temin eden insan sayısının fazla olmasıyla birlikte, ülkemizin ihtiyaçlarına cevap veren farklı bir yapısı da bulunmaktadır. Tarım, Denizlimiz açısından da son derece önemlidir. Hızla gelişen, büyüyen ve çeşitlilik bakımından da adından söz ettiren sektörün ana paydaşı olan üreticilerimizin her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Türkiye genelinde 2018 yılı mazot ve gübre destekleme ödemeleri başladı. Türkiye genelinde 2018 yılına ait mazot ve gübre desteklemeleri çerçevesinde 2 milyon 126 bin 986 çiftçimize, 2 milyar 872 milyon 197 bin 508 TL ödeme yapılacak” dedi.

“DENİZLİ’YE 41 MİLYON LİRALIK DESTEK”

Mazot ve gübre desteklemelerinde Denizli’deki üreticilerinde hak ettiği payı aldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Denizlimizde üreticilerimizin faaliyetini sürdürdüğü 2 milyon 214 bin 243 dekar alan için 32 milyon 845 bin 679 TL mazot desteği, yine 8 milyon 723 bin 111 TL gübre desteği ödemesini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda sadece Denizlimizde bulunan toplamda 45 bin 725 çiftçimize, 41 milyon 568 bin 790 TL ödeme gerçekleştirmiş olacağız. Şimdiden bu destekleme ödemesinin üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

“ÖDEMELER KİMLİK NUMARASININ SON HANESİNE GÖRE”

Üreticilerin hesaplarına aktarılacak olan desteklemelerin kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Üreticilerimiz kimlik numaralarının son hanesine göre mazot ve gübre destekleme ödemelerini banka hesaplarında görecekler. Öncelikle kimlik numarasının son hanesi 8 olan çiftçilerimize 22 Şubat Cuma günü saat 18.00 itibariyle ödemeler yapılmaya başlanıyor. Yine kimlik numarasının son hanesi 4 ve 6 olan çiftçilerimize 1 Mart 2019 itibariyle ödemeler yapılmış olacak. Son olarak yine kimlik numarasının son hanesi 0 ile 2 olan üreticilerimize ise 8 Mart 2019 tarihinde destekleme ödemeleri yapılacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER