Altın 2019’da yatırımcısının yüzünü güldürdü

Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, 2019 yılında yatırımcısının yüzünü güldüren altının 2020 yılında da yatırımda en güvenli limanlardan birisi olduğunu kaydetti.

Altın 2019’da yatırımcısının yüzünü güldürdü

Altın satışları ve fiyatları konusunda açıklamalarda bulunan Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, güvenli liman olarak nitelendirilen altın fiyatlarının yeniden yükselişe geçtiğini ifade etti. Yükselişin nedenini döviz fiyatlarındaki artışa bağlayan Başkan Yıldırım, 2020 yılında da fiyatlarda yükselişin devam edebileceği sinyalini verdi. Altının 2019 yılında yatırımcısının yüzünü güldürdüğünü belirten Başkan yıldırım, 2020 yılında da yatırımda en güvenli limanlardan birisi olduğunu kaydetti. 2020 yılında altının gramının 350 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini öne süren Başkan Yıldırım, “Doların 5,90 civarına yaklaşması, aynı zamanda dünyada ons fiyatının yükselmesiyle beraber Türkiye’de de altın fiyatları hızla artmaya başladı. Zaten öngörümüz de o yöndeydi. 2019’un sonuna doğru altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçeceği, 2020'den itibaren de yine yükseliş olarak devam edeceğini öngörmüştük ve öngörülerimiz doğrultusunda devam ediyor” dedi.

“ÇEYREK ALTIN 465 TL SEVİYELERİNDE”

Güncel altın fiyatları hakkında da bilgiler veren Başkan Yıldırım, talebin geçen dönemlerde olduğu gibi yine çeyrek altına fazla olduğunu ifade etti. Başkan Yıldırım, şunları söyledi: “Şu anda gram altın 270 TL, çeyrek altın 465 TL, yarım altın 930 TL, Ata tek 1860, Ata iki buçuk 4 bin 600 TL’den işlem görmekte. Bileziğin gramı 265 TL, külçe altının gramı da 281 TL.”

“8 TAKSİT İMKANI SATIŞLARI BİRAZ HIZLANDIRDI”

Satışların hızlanmasında kredi kartı ile yapılan alışverişlerde getirilen 8 taksitin fırsat olduğuna dikkat çeken Başkan Yıldırım, “Bizim halkımızın belli alışkanlıkları var ve bunlardan vazgeçmiyor. Düğünlerdeki takılardan hariç eğer yatırım amaçlı alacak olurlarsa ‘bilezik ve ziynet gurubu’ dediğimiz altınları tercih ediyorlar daha çok. Hükümetin bize sağlamış olduğu kredi kartına 8 taksit imkanı satışları biraz hızlandırdı” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER