Altın kısa vadede de kazandırıyor

Altında yaşanan fiyat dalgalanması, vatandaşın aklını karıştırdı. Geçtiğimiz haftayı düşüşle kapatan altın, yeni haftaya yükseliş eğilimiyle başladı. Altındaki dalgalanmaların devam edeceğini söyleyen Kuyumcu Sedat Baş, “Altın uzun vadede kazandırıyorken şimdi ise kısa vadede de kazandırmaya başladı” dedi.

Altın kısa vadede de kazandırıyor

Geçtiğimiz hafta düşüş yaşayan altın, haftaya yükselerek başladı. Gün içerisinde gram altın 471 liradan işlem görürken çeyrek altın ise 771 liradan alıcıyla buluştu. Fiyatlardaki dalgalanmaya rağmen altının hala en güvenli yatırım limanı olduğunu dile getiren Kuyumcu Sedat Baş, “Bu hafta biraz yükseliş var. Bunun Akdeniz’de ve Ege’de yaşanan gerilimden kaynaklandığını, fiyatlardaki yükselişin süreceğini düşünüyoruz. Vatandaşlar altına yatırım yapabilir. Altında her zaman bir yükseliş olur. Bu hafta yükselişin sürmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ALTIN EN GÜVENLİ LİMAN”

Geçtiğimiz hafta fiyatların düşmesiyle birlikte talebin de arttığını söyleyen Sedat Baş, “Kağıt paraların devri geçiyor gibi. Vatandaşlarımız altına yatırım yapmalı. Altın hala en güvenli limandır. Altın uzun vadede kazandırır diyorduk ama artık kısa vadede de kazandırıyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER