“Altında durmadan yükselen bir tablo var”

Altındaki yükselişe ilişkin açıklama yapan Denizlili Kuyumcu Coşkun Özer; “Durmadan yükselen bir tablosu var. İnsanlara çeyrek altın almak artık zor geliyor. Geçen hafta arasında bile çok fark var” dedi.

Dönem dönem dövizle birlikte yukarı yönlü hareketlilik yaşayan altın, yükselişe geçti. Küresel ve bölgesel gelişmelere bağlı olarak reaksiyon gösteren altın fiyatları son yılların en yüksek seviyelerini gördü. Altın fiyatlarının artmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Kuyumcu Coşkun Özer; “Önümüzdeki süreçte altın, ‘şurada durur, burada durur’ diyemeyiz. Durmadan yükselen bir tablosu var. İnsanlara çeyrek altın almak artık zor geliyor. Geçen hafta arasında bile çok fark var. Çeyrek altın şuan 520 seviyelerinde. Gram altın 305- 310 lira arasında” şeklinde konuştu.

“GRAM ALTIN 350 LİRA’YI GÖREBİLİR”

Yatırımcının uzun vadeli düşünmesinin gerektiğini belirten Özer; “Altın piyasasında barajlar var. 310 sevilerini gördüyse barajı aştığı zaman 320 hatta 350 seviyelerini görebilir. Bu süreçte sert bir düşüş dahi olsa tekrardan yükseldiği yere ulaşır. Yatırımcı kesinlikle altından şaşmasın. Altını almak lazım ancak uzun vadeli düşünsünler. Hemen alayım yükselince satayım düşüncesinden ziyade altını 1 ile 2 yıllık alsın koysun köşeye ”dedi. Öte yandan son 6 yılın 19 Şubat tarihindeki altın fiyatlarına bakıldığında alım gücünde yaşanan düşüş gözlemleniyor.

YILLARA GÖRE ASGARİ ÜCRETİN ÇEYREK ALTIN KARŞILIĞI

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER