Anadolu 500’e girdiler, başarılarının sırrını DRT'de paylaştılar

Ekonomist Dergisi tarafından belirlenen Anadolu’nun en büyük 500 şirketi arasına giren 23 Denizlili firma içinde yer alan iş insanları başarının sırlarını DRT ekranlarından paylaştı.

Anadolu 500’e girdiler, başarılarının sırrını DRT'de paylaştılar

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD), Ekonomist Dergisi tarafından belirlenen ‘Anadolu’nun en büyük 500 şirketi’ arasına giren 23 Denizlili firma için Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Anadolu 500 'Yereldeki Yüzümüz' adıyla plaket töreni düzenleyecek. Bu yıl 8'incisi yapılacak olan etkinlik, 15 Şubat 2022 Salı Günü 16.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılacak. Plaket töreninde ayrıca Gazeteci, Televizyon Programcısı ve Ekonomist Cem Seymen de yer alacak. Seymen, katılımcılara ‘Yeni Ekonomi Dinamikleri ve Sürdürülebilirlik’ konusunda seminer verecek. DRT ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haftaya Bakış’ programında Anadolu 500 başarısını ve ödül törenini ele alındı. DESİAD Başkanı İbrahim Şenel, Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, Er-Bakır ve Erikoğlu Emaye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Erikoğlu ile Mercan Kimya Genel Müdürü Harun Aydın, ‘Haftaya Bakış’ programının konuğu oldu.

“FİRMALARIMIZIN ONORE EDİLMESİ ADINA BU ORGANİZASYONU DÜZENLİYORUZ”

Programda ödül törenine ilişkin konuşan DESİAD Başkanı İbrahim Şenel, “Anadolu 500, Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği’nin 2012 yılından beri gerçekleştirdiği bir plaket töreni seremonisidir. Her yıl açıklanan; İstanbul, İzmir, Ankara dışındaki Anadolu kentlerindeki ciro büyüklüğü olarak ilk 500’e giren Denizlili firmaların büyük çoğunluğunun derneğimizin üyesi olmasından kaynaklanan bu firmaları kamuoyunda onore ederek, kamuoyu önünde bilinirliğini arttırmak, gösterdikleri başarıyı kente de mal edip kentle de paylaşabilecek hale getirebilecek amacıyla yapılan bir organizasyondur. Sadece geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla toplu tören yapamadığımız için bunu dijital ortamda firmaların onore edilmesi suretiyle gerçekleştirdik. Bu yıl pandemi devam ediyor. Hiç olmazsa bazı konuların bir araya gelmemize engel teşkil etmemesiyle DESİAD, bu yıl da bu firmalarımızın onore edilmesi, hatırlanması, bilinmesi, bilinirliğinin arttırılması adına bu organizasyonu düzenliyor. Buradaki firmalar bu sıralamalara giriyor ve altında çok kıymetli bir başarı öyküleri barındırıyor. Ekonomist Dergisi’nin ilan ettiği bir liste oluyor. Denizlili vatandaş ve ya en azından Denizli ekonomisi ve iş dünyasıyla ilgili bir vatandaş bilmiyor, konuyla alakadar olmuyor. Biz istiyoruz ki firmalarımızı bu yönden hatırlatalım. Zaten bunlar kentin kıymetlileri, değerleri. Biz de onları temsil ettiğimizi inandığımız, bu iddiayla varlığımızı sürdürdüğümüz bir dernek olarak bu organizasyonla bu hatırlatmayı yapıyoruz” dedi.

“ER-BAKIR OLARAK 5 YILLIK STRATEJİK PLANLAMAMIZ VAR”

Anadolu devlerinin arasında yer alan Er-Bakır ve Erikoğlu Emaye’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Erikoğlu, başarının sırlarına ilişkin konuştu. Sedat Erikoğlu, “Bu başarı, arkasında tecrübe, deneyimli ve eğitimli arkadaşlarımızdan geçiyor. Yönetim olarak da bizim en büyük öngördüğümüz ve isteğimiz, takım oyunudur. Bizim şirkette herkes istediği şekilde görüşünü söyler. Zaman zaman yapılan toplantılarda tabir-i caiz ise birbirimize gireriz. Toplantı bittikten sonra kapıdan kol kola çıkarız. Herkes alınan kararın arkasında durur. Başarının temelindeki en büyük kaynak budur. Er-Bakır olarak 5 yıllık stratejik planlamamız var. Onun çerçevesinde gidiyoruz. Her sene bütçemizi ve bütçemizin takibini yapıyoruz. Hedeflerimizde hep öncü ve yeniliğe açık olmak var. Ar-Ge tarafında iletken üzerinde öngörülebilecek çalışmaları içerisindeyiz. Bizim yaptığımız ürün, bir ara ürün. Nihai üreticiye hitap eden bir ürün değil. Biz, bizden sonraki sektörün ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları yapıyoruz. Onlar bize isteklerini getiriyorlar. Biz onun üzerinde çalışmalar yapıp, ürünlerimizi üretiyoruz. Bunun yanında Türkiye’de, dünyada özellikle Amerika ve Avrupa’da Er-Bakır markası bilinir bir markadır. Burada en önemli konu; verdiğiniz hedeflerin peşinde koşmak ve takipçisi olmak, yöneticilerin o gönde gitmesi için liderlik yapmaktır. Er-Bakır ve gurubumuz bundan dolayı başarılıdır. Kurumsal bir şirketiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER