Anadolu'daki ilk istasyon, Denizli’de kurulacak

İlki İstanbul Maslak’ta açılan ‘Facebook İstasyon’un ikincisi ve Anadolu’daki ilk istasyonu Denizli’de kurulacak. Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ile protokolü imzalayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Denizlimiz, Anadolu’daki ilk istasyonun sahibi olacak” dedi.

Anadolu'daki ilk istasyon, Denizli’de kurulacak

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, ilki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla Eylül ayında İstanbul Maslak’ta düzenlenen törenle açılan Facebook İstasyon’un 2’ncisinin Denizli’de kurulacağını, o törenin ardından Denizlililer’e müjdelemişti. TOBB, Facebook ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile Sınırlarını Aşan Türkiye Programı kapsamında hayata geçirilen Facebook İstasyon’un Denizli’de kurulacak 2’ncisi için imzalar atıldı. İmza törenine; DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ile birlikte Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, TOBB Denizli Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İl İcra Komitesi Başkanı Sinan Salgar, GGK İl İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Umut Semercialbaz, GGK İl İcra Komitesi Üyeleri Oğuz Atakan Erdoğan, Yunus Çiftçi, Halil Alptuğ Önal, İbrahim Özdemir, GGK Üyesi Özge Solakoğlu ile Kaan Dobruca ve Önceki Dönem TOBB Denizli Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Civan Sözkesen katıldı.

“DENİZLİMİZ, ANADOLU’DAKİ İLK İSTASYONUN SAHİBİ OLACAK”

Törende konuşan DTO Başkanı Erdoğan, “Denizlimiz, Anadolu’daki ilk istasyonun sahibi olacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve girişimcilerimizin ufkunu ve önünü açacak bu önemli yatırım, girişimlerimiz sayesinde, ne mutlu ki bizlere ve ilklerin şehri Denizli’mize nasip oldu. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“TÜM DENİZLİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Attıkları adımın, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eden Başkan Erdoğan, “Yarınlarımızın teminatı gençlerimiz ile girişimcilerimizin, kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayarak uluslararası rekabet ortamında ellerini güçlendirmek için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Girişimcilik eğitimlerimizle, Denizlimize yılda 2 bin 300 sertifikalı yeni girişimci kazandırıyoruz. DTO olarak, bir süredir de, kendi alanında Türkiye’nin en büyük teşkilatı olan TOBB Genç Girişimci Kurulumuzun İl İcra Komitesi üyelerimizle, bu konunun üzerinde çalışıyorduk. İstanbul’daki Facebook İstasyon’dan da büyük ve etkin bir istasyonu, bu protokol sayesinde Denizlimize kazandıracak, Anadolu’daki ilk istasyonu açacağız. Şimdiden herkese hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.​

“DENİZLİ’NİN KALKINMASINDA ÇIĞIR AÇACAKTIR”

Facebook İstasyon’un eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak alanda çalışacağını da anlatan Başkan Erdoğan, istasyon sayesinde, girişimcilerin dijital araçlar yardımıyla satış ve pazarlama yetkinliklerinin geliştirileceğini söyledi. Böylelikle girişimlerinin sınır ötesi müşterilere ulaşmasının da destekleneceğini vurgulayan Başkan Erdoğan, dijital araçları kullanabilen, girişimcilikle ilgili çeşitli eğitimler alan ve düzenlenen etkinliklere katılım sağlayanların girişimlerinin küresel ölçekte rekabet edebilecek kapasiteye erişmelerini hedeflediklerini belirtti. Başkan Erdoğan, “Kapasitesini geliştirecek girişimlerimizle, girişimcilik ekosistemimizin de büyümesini ve güçlenmesini amaçlıyoruz. Bireyler ile işletmelerin, finansal okuryazarlık eğitimleri aracılığıyla, kişisel mali yönetimlerini doğru yapabilmeleri ve kayıt dışı ekonominin önüne geçilmesine katkı sağlanması da amaçlarımız arasında. Bu sayede ayrıca, gençler için sağlıklı bir finansal gelecek inşa edilmesini de destekliyoruz” diye konuştu.

“BİLGİ TOPLUMUNA DÖNÜŞÜM SÜRECİMİZİ HIZLANDIRACAK”

Başkan Erdoğan’a, samimi ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, DTO ile birlikte yürütecekleri, İstanbul’da açılan Facebook İstasyonu’un bölgesel ayağını oluşturacak bölgesel istasyonun, her yaştan ve her kesimden vatandaşa çok şey katacağına inandıklarını dile getirdi. Hazır, “Bu istasyon, bireyler ile işletmelerin bilgi teknolojileri uzmanlığını, kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirerek bilgi toplumuna dönüşüm sürecimizi hızlandıracak. Bilgi ve iletişim teknolojileri eğitimleriyle birlikte bulut bilişim, internet güvenliği, sosyal medyanın doğru kullanımı konularındaki farkındalığın artırılmasının yanı sıra gençlere yönelik çevrimiçi emniyet konusundaki farkındalığı da artıracak eğitimlerle, gençlerin sosyal medya araçlarındaki güvenlik kurallarını öğrenmeleri ve online ortamda kişisel bilgi güvenliklerini en doğru şekilde sağlamaları mümkün kılınacak. Gençlere bilgisayar ve temel bilgisayar programlarını kullanma becerilerinin kazandırılmasının yanında çocuklara kodlama, programlama, yazılım temel becerisi ile algoritmik düşünme yetisinin kazandırılmasını da sağlayacak. Gençlerin ve çocukların, tanıtımlar yoluyla bilgi teknolojileri konusunda bilgi edinmelerinin önünü açacak. Tüm bunlarla birlikte, gençlere nesnelerin interneti ve yazılım konusunda temel becerilerin kazandırılması ile öğrencilerin yazılıma ilgisinin artırılması, gençler için kalıcı öğrenmeyi sağlayan eğitim çalışmalarının yapılması, girişimcilere yönelik kapasite geliştirici eğitim ve programlarla girişimcilere yönelik ilham buluşmaları etkinlikleri gerçekleştirilmesi amacıyla, böyle bir proje hazırlandı. Başarılı ve kurumuna dinamizm getiren faaliyetleriyle bildiğimiz Denizli Ticaret Odası Başkanımız Sayın Uğur Erdoğan da bizim bu çabamızın hayat bulması anlamında çok önemli bir destek sağladı. Kendisine ve yönetimine, teşekkür ederiz” dedi.

FACEBOOK İSTASYON, HERKESE HİZMET VERECEK

Facebook İstasyon’dan, herkes faydalanabilecek. Eğitimler ile etkinlikler, Facebook ile proje ortakları tarafından düzenlenecek. Tüm aktiviteler, ücretsiz olacak. İstasyon, kendi etkinliklerini düzenlemek isteyenlere de, içerik doğrultusunda imkan tanıyacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER