Anadolu Ulaşım’ın konkordato süresi uzatıldı!

Geçtiğimiz Ekim Ayı içerisinde konkordato sürecine giren Pamukkale Turizm’in markalarından biri olan Anadolu Bilet Satış Hizmet ve Otomobil İşletmesi A.Ş.’ye, Uşak 2.Ticaret Mahkemesi tarafından şirketin mali durumunu düzenlemesi için konkordatoda kalması yönünde bir yıl kesin mühlet kararı verildi.

Pamukkale Turizm’in markalarından biri olan Anadolu Bilet Satış Hizmet ve Otomobil İşletmesi A.Ş de Pamukkale Turizm gibi 27 Ekim tarihinde konkordato sürecine girmişti.

100 araç ve 500 çalışanı bulunan Uşak merkezli marka hakkında; Uşak 2.Ticaret Mahkemesi tarafından 3 ay konkordato süresinin tamamlanmasının ardından, 24 Ocak’ta 2 aylık ek süre tanınmış ve mahkeme tarafından bilirkişi raporu talep edilmişti.

25 Mart 2019 itibari ile de olumlu bilirkişi raporu sonucunda Uşak 2.Ticaret Mahkemesi, Anadolu Ulaşım hakkında faaliyetine devam ederek, mali durumunu düzenlemesi için konkordatoda kalması yönünde bir yıl kesin mühlet kararı verdi.

Aynı tarihlerde, olumlu komiser raporu ve olumlu alacaklı görüşlerine rağmen İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi ise yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasına karar vermişti.

Seferlerine devam eden Pamukkale Turizm, daha önce İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği iflas kararının; İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmasını ve konkordato projesinin kabul edilmesini bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER